Angle down Atgal

Pašaukimas nepaleidžia, o galėčiau jau ir į užtarnautą poilsį išeiti

„Pagal stažą galėčiau jau ir į užtarnautą poilsį išeiti“, – parašo Ruklos J. Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rasita Nekrošienė, kai paprašau atsakyti į 5 klausimus.

Naujienų portalas Etaplius.lt ragino visos šalies moksleivius neįprastai ir išradingai pasveikinti savo mylimiausius mokytojus profesinės šventės proga. Visą šią savaitę buvo galima atsiųsti interviu su mokytoju, kuriame – moksleivio užduoti penki klausimai ir pedagogo atsakymai. Štai interviu su Ruklos J. Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rasita Nekrošiene.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Negaliu įsivaizduoti jos poilsiaujant – kada sutiksi, energija liejasi per kraštus. Ir pati sutinka, kad parako dar yra. Švelniai pravardžiuoju ją „ragana“. Mokytoja pabandė pasiteisinti, kad nėra tokia jau bloga. Teko pasiaiškinti, ką turiu omenyje: ragana man – labai išmintinga moteris.

Susipažinkite su šmaikščia, jautria, energinga, išmintinga, teatrališka, įdomia Ruklos J. Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo vyr. mokytoja Rasita Nekrošiene. Štai jos atsakymai į 5 klausimus:

1. Ką beprotiškiausio esate padariusi pamokos metu?

Pats beprotiškiausias dalykas buvo, kai pamokos metu suvaidinau vaiduokliuką. Mokiniai truputį išsigando. Vėliau patys gaminomės vaiduokliukus. Manau, kad mokytojas, ypač pradinio ugdymo, turi būti teatrališkas, tai daro pamokas įdomesnes.

2. Juokingiausias pasiteisinimas iš mokinių, kurie neatliko namų darbų, buvo…

Iš pradinukų labai juokingų pasiteisinimų nebūna, tik tokie, kad pamiršo, kažką skaudėjo, trukdė broliai ar sesės.

3. Pamoka, kurios nenorėčiau prisiminti, yra…

Tokių pamokų nėra. Nors, gerai pamąsčius, buvo tokia pamoka, kuriuos metu nukritau nuo pakylos. Pradžioj vaikai nutilo, o paskui visi kartu pasijuokėme, kad mokytoja per pamoką zuikius gaudyti pradėjo.

4. Kodėl pasirinkote mokytojo profesiją?

Į šį klausimą turbūt visos mokytojos atsako, kad mylėjo vaikus, kažkas paskatino. Mano atveju – mylėjau ir myliu vaikus, tačiau didžiausią įtaką padarė mano pirmoji mokytoja, kuri buvo nuostabi, vėliau apsilankymas Vilniaus pedagoginiame institute jaunojo pedagogo mokykloje.

5. Pirmoji jūsų pamoka. Kokia ji buvo?

Pirmoji pamoka – nervų kamuolys, kad viską atlikčiau pagal planą. Dabar, po 25 metų, tai atrodo juokinga.

Vieno klausimo Rasitai neuždaviau, bet radau atsakymą 2007 metų archyve. Paklausta, kokie mokytojai buvo jai geri, mokytoja Rasita atsakė: „Man visi mokytojai buvo geri, jei tingėjom mokytis, tada ir atrodė, kad blogi.“

Sėkmės, Rasita, šilčiausi linkėjimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite