Angle down Atgal

Parodos Šiaulių dailės galerijoje

Maloniai kviečiame jus lapkričio 15 d. (penktadienį) 16 val. į Ievos Mediodios kūrybos parodos
„IEVA MEDIODIA / IŠ NIUJORKO Į 90-tųjų VILNIŲ“ atidarymą.

Atidarymo metu vyks Nancie Naive performansas - singlas "Ambitious".

Garsinės atidarymo scenografijos kokybę garantuos visiems puikiai žinomas OBCDN.

Tarpneuroninių galaktikų vilionės

2019 metais Vilniaus Rotušėje ir Trivium galerijoje surengtos dvi Ievos Mediodios parodos: „Įkelta Atmintis / Uploaded Memory“ ir „Fiziniai analogai / Iš Niujorko į 90-tųjų Vilnių“ bei Šiaulių dailės galerijoje atidaroma trečioji paroda „Ieva Mediodia / Iš Niujorko į 90-tųjų Vilnių“, suteikia galimybę išsamiai susipažinti su dinamiškais šios talentingos menininkės kūrybinio gyvenimo vingiais. Toks parodų ciklas pilnai atskleidžia šios kūrėjos savitumą lietuviškos tapybos kontekste ir ryškiai brėžia Ievos Mediodos kūrybos liniją šiuolaikinio Lietuvos meno istorijoje.
Ieva Mediodia ne tik „Gerų blogybių“ dalyvė, ji tapybos meno novatorė, aktyvi Niujorko meno scenos dalyvė. Menininkės kūryboje savitai reiškėsi svarbiausi posąjūdinės Lietuvos meno lūžiai, modernistinės tapybos transformacija į feministinius, kūniškai faktūrinius autorinės technikos dienoraščius.
Stipri jausminė ekspresija ir mokslinis diskursas jos kūryboje sintezuojasi į dabarties jausenas įkūnijančius perregimus, radioaktyviai tviskančius objektus.
Tokios tapybos lietuviškame kontekste labai trūko nuo „gerų blogybių“ laikų. Ievos gebėjimas derinti kosminių tolių gundymus su neuronų blyksniais, nervingą linijinį piešinį su detalizuota architektonika, geometrines schemas su spontaniškais liejimais reikalauja ypatingos potėpio kaligrafijos, netikėtų pauzių, glotnių paviršių ir perregimų struktūrų.
Tai generatyvinės tapybos principas, kuriame atsitiktinumo ir logikos sąveika tiesiog akyse kuria fantastiškų figūrų knibždėlyną, bekryptę takių potėpių, aitrių spalvų ir skvarbių linijų ekspansiją.
Šioje virtualioje erdvėje nėra nuorodų į gravitacijos dėsniais valdomą žemišką gedulingo kolorito pasaulį. Greičiau, tai žudančiai gražaus sprogimo dinamika, šventinis tarpneuroninių jungčių šokis ir grakšti sinapsių choreografija.
Todėl šios menininkės kūriniai tokie iššaukiančiai dirginantys, nubloškiantys į nežinomybę, išvengiantys žvilgsnio. Tai svaigių potyrių erdvė. O jie įmanomi tik šviesmečių greičiu artėjančio ir optinių nervų kamštyje sprogstančio horizonto akivaizdoje.
Todėl taip įdomu stebėti Ievos pastangas vizualiai reflektuoti neurogenezės procesus, sujungti juos su virtualiais pasauliais, nubrėžti neįmanomo kartografijas.

Kuratorius Virginijus KinčinaitisDaugiau apie autorę


Ieva Mediodia gimė ir užaugo Kaune, kur baigė Kauno dailės gimnaziją. 1987 metais įstojo į Vilniaus Dailės akademiją. 1992-1993 metais Ieva Mediodia mokėsi tuo metu vizituojančio dėstytojo Kęstučio Zapkaus klasėje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Profesoriaus dėstymas netruko tapti savotiška legenda. Tokio reiškinio paskatinti studentai, tarp jų ir Ieva, įkūrė menininkų grupę „Geros Blogybės”. 1996 menininkė, paskatinta mokytojo K. Zapkaus, išvyko studijuoti magistrantūros į Niujorko Hunter koledžą. Niujorke Ieva Mediodia kartu su keletu kitų menininkų įkūrė meno programą „Sla307 Artspace”, kuri gyvavo nuo 2014- 2019 m. Tai buvo lietuvių išeivijos organizacijos SLA (Susivienijimas Lietuvių Amerikoje) veiklos dalis, kuri skatino lietuvių ir kitų tautybių menininkų bendradarbiavimą Niujorke.

Nuo 1992 iki dabar, menininkė pastoviai kuria ir eksponuoja savo kūrinius asmeninėse ir jungtinėse parodose ne tik žymiose JAV galerijose, bet ir daugelyje Europos šalių – Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rumunijoje, Suomijoje. Dailininkė yra apdovanota George Soros organizacijos premija, taip pat Westerly Trust (Londonas) ir Graf Travel (New Yorkas) premijomis.

2012 m. autorės kūryba plačiai pristatyta Vilniuje, galerijoje „Vartai". 2019 m. Ieva Mediodia į Lietuvą sugrįžo su parodų triptiku Vilniaus Rotušėje, Trivium galerijoje ir Šiaulių dailės galerijoje.

Šių parodų projektui vadovauja Vilniaus Rotušė
http://www.ievamediodia.com/

Daugiau apie performanso menininkę Nancie Naive.

Nancie Naive (Emilė Skolevičiūtė, g. 1997 m.) - superžvaigždė, kylanti šiuolaikinio meno ir popso laukuose. Nancie gyvena bei kuria Vilniuje. Jos kūriniuose nagrinėjamas moters vaidmuo šių dienų visuomenėje, tarp populiariosios kultūros ir krikščionybės įvaizdžių, tad Nancie nagrinėjamų problemų visumą sutalpina superžvaigždės savoka. Nancie save pačią pateikia kaip meno kūrinį.
https://www.facebook.com/nancienaive/Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
Informaciniai rėmėjai: LRT Plius, savaitraštis „Etaplius“, naujienų portalas „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas, dienraštis „Šiaulių naujienos“.

Partneriai: Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras, wãpsva LT dizaino namai“, „BIS A BIS“, UAB „Balheidas“, Šiaulių valstybinis dramos teatras, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių profesinio rengimo centras, Šiaulių kultūros centras, Vilniaus rotušė, Fotografijos muziejus.
Organizatorius: Šiaulių dailės galerija.

Iki gruodžio 29 d. Fotografijos muziejuje veiks Justino Vilučio fotografijų paroda BAIMĖ RYJA SIELĄ
Iki lapkričio 9 d. kviečiame apsilankyti Evaldo Janso kūrybos parodoje JANSAS

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA

Vilniaus g. 245,

LT-76343, Šiauliai

Tel./faks. 841 524385

Tel. 841 521161

El. paštas: info@siauliugalerija.lt

http://www.siauliugalerija.lt/

Darbo laikas: antradienį - penktadienį 10 - 18 val., šeštadienį 10 - 17 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite