Angle down Atgal

Parlamentarai svarstys, ar griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais

Ketvirtadienį Seimas ketina pradėti svarstyti kelias skirtingų parlamentarų parengtas pataisas, susijusias su gyvūnų gerove. Į plenarinio posėdžio darbotvarkę įrašyti Socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Balsio, konservatorių Aistės Gedvilienės ir Lauryno Kasčiūno, „valstietės“ Virginijos Vingrienės bei  penkių Seimo narių projektai.

L. Balsys siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnas. Pagal jo pataisą, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo vienų iki trejų metų. Už tai atsakytų ir juridinis asmuo.

Jis taip pat siūlo gyvūną kankinusiems asmenis uždrausti nuo trejų iki penkerių metų įsigyti ir laikyti augintinį.

Dabar už tai gresia viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Praktiškai tokie patys Baudžiamojo kodekso pakeitimai numatyti ir konservatorių projekte. Jie dar siūlo didinti administracines baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Jų rengtame Administracinių nusižengimų projekte baudas numatoma didinti tris kartus – kad žiaurus elgesys su gyvūnu, jo kankinimas užtrauktų baudą nuo 150 iki 3600 eurų, pakartotina veikla – nuo 3600 iki 5250 eurų. Gyvūnui žuvus ar jį suluošinus grėstų bauda nuo 900 iki 5250 eurų, pakartotinas nusižengimas kainuotų nuo 5250 iki 6900 eurų.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo suluošinimą ir nužudymą gresia baudos nuo 50 iki 2300 eurų.

Taip pat numatoma galimybė skirti privalomą gyvūno konfiskavimą.

„Valstietė“ V. Vingrienė siūlo uždrausti lauko prekybą augintiniais, taip pat didinti baudas.

Be to, ji siūlo papildyti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, kad visi veisimui naudojami  augintiniai privalo būti paženklinti mikroschema, turėti veterinarijos gydytojo išduotą sveikatingumo pažymą ir būti užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje. 

Pagal jos projektą, veterinarams grėstų atsakomybė, jeigu jie nepraneštų teisėsaugos institucijoms apie asmenis, piktybiškai pažeidžiančius gyvūnų gerovės reikalavimus.

Praktiškai analogiškus V. Vingrienės siūlymams registravo ir A. Gedvilienė, Paulius Saudargas, Simonas Gentvilas, L. Balsys ir Dovilė Šakalienė.

Visų projektų autoriai tikisi, kad padidintos baudos, maksimali laisvės atėmimo bausmė ir apribota galimybė įsigyti bei laikyti gyvūnus, labiau atgrasys gyvūnų skriaudikus nuo nusikalstamų veikų darymo ir labiau apsaugos gyvūnus.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite