Angle down Atgal

Pareigūnai tikrino vairuotojų blaivumą Šiaulių ir Telšių apskričių gatvėse: rezultatai nedžiugino

Visą savaitgalį policijos pareigūnai tikrino vairuotojų blaivumą Šiaulių ir Telšių apskričių gatvėse. Deja, rezultatai visai nedžiugina, pranešė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Trys savaitgalio dienos dviejose apskrityse atskleidė net 28 neblaivius vairuotojus, iš kurių net pusei nustatytas vidutinis arba sunkus girtumas ir gresia baudžiamoji atsakomybė. Tokių pažeidėjų fiksuota įvairiuose miestuose: Šiauliuose ir Kelmėje policijai įkliuvo po 4, Mažeikiuose 3, o Telšiuose, Pakruojyje ir Raseiniuose po 1 vairuotoją, kuriems nustatytas vidutinis ar sunkus girtumas. Šie transporto priemones vairavę asmenys į alkoholio matuoklį įpūtė nuo 1,56 iki 3,29 prom.

Pareigūnams savaitgalį įkliuvo 14 prie vairo sėdusių asmenų, kuriems nustatytas lengvas girtumas ir už tai gresia administracinė atsakomybė. Daugiausia lengvo girtumo atvejų fiksuota Šiauliuose, čia pareigūnai sustabdė ir vieną miesto maršrutinio autobuso vairuotoją, kuriam alkotesteris parodė 0,10 prom. Nors įprastai toks alkoholio kiekis neviršija leistinos normos, tačiau autobusų vairuotojams ši tolerancijos riba netaikoma – jiems alkoholio matuoklis turi rodyti nulius.

Reidų metu Šiaulių mieste pareigūnams darbą lengvina bekontakčiai alkoholio detektoriai, kuriais aptikus alkoholį iškvėptame ore ar aplinkoje, asmuo nedelsiant tikrinamas kitu alkoholio kiekio matavimo prietaisu. Dėl efektyvaus ir greito detektorių veikimo sutaupoma laiko ir išvengiama transporto priemonių spūsčių. Šiaulių miesto savivaldybė policijai nupirko net 8 tokius detektorius.

 

Savaitgalis nelepino ir greičio mėgėjų. Šiauliuose šeštadienį ir sekmadienį fiksuotas 231 greičio viršijimo atvejis, daugiau nei pusė vairuotojų važiavo 20–30 km/h greičiau nei leistina.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite