Angle down Atgal

Paramą baltarusiams administruosiančiam fondui numatoma skirti iki 300 tūkst. eurų

Paramą nuo represijų nukentėjusiems baltarusiams administruosiančiam fondui Užsienio reikalų ministerija numato skirti iki 300 tūkst. eurų.

Paramos Baltarusijos žmonėms planą koordinuojantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius informavo, kad parama dar šiemet bus skiriama Rytų Europos studijų centro ir egzilyje Vilniuje veikiančio baltarusių Europos humanitarinio universiteto (EHU) bendrai steigiamam fondui.

„Ministerija svarstytų galimybę perskirstyti jai jau patvirtintus 2020 metų biudžeto asignavimus ir skirti iki 300 tūkst. eurų savanoriškam įnašui į vystomojo bendradarbiavimo veiklą vykdantį ir koordinuojantį fondą. Fondas galėtų skirti paramą nuo represijų nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams ir jų šeimoms“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį sakė ministras.

Anot jo, 100 tūkst. eurų iš vidinių ministerijos rezervų pervesta ir Europos demokratijos fondui, tačiau iškilo problemų su partneriais Baltarusijoje. Lėšos skirtos gydyti nukentėjusiuosius nuo represijų.

„Buvo problemų su partneriais Baltarusijoje, nes vieną iš jų areštavo, suėmė, gresia baudžiamoji byla, todėl paskyrėme naują fondą. Tas procesas yra sudėtingas, bet mes jį vykdysime, kiek leis galimybės“, – sakė L. Linkevičius. 

Jis taip pat priminė, kad netrukus bus pervesti dar 200 tūkst. eurų pritraukti naujų studentų į EHU, taip pat su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija derinama parama kitoms baltarusių studijoms. 

Ministras pabrėžė, kad nuo šios savaitės Baltarusijos piliečiai gali kreiptis dėl vizų išdavimo supaprastinta tvarka, o konsulatai informuoti „priimti visus prašymus tų, kurie ketina keltis į Lietuvą“, įskaitant ir persikelti norinčių įmonių darbuotojus bei jų šeimos narius.

L. Linkevičius pažymėjo, kad kyla problema ir dėl Lietuvos reikalavimų prieš atvykstant užsieniečiams pristatyti ne ilgiau nei prieš tris paras atlikto koronaviruso testo neigiamus rezultatus.

„Problema ta, kad eilės atlikti testui yra apie pusantro mėnesio, todėl reikia ieškoti kitų praktinių sprendimų, kaip šį klausimą išspręsti“, – kalbėjo jis.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ragino pagalvoti apie paramą nevyriausybinėms organizacijoms, kurios šiuo metu dar prieš atvykstant baltarusiams parūpina jiems būstą, kad šie turėtų kur izoliuotis dviem savaitėms, kaip to reikalauja Lietuva.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite