Angle down Atgal

Paraiškas kompensacijoms už daugiabučių šildymo sistemų modernizavimą galima teikti iki liepos

Pratęstas terminas teikti paraiškas kompensacijoms už daugiabučių šildymo sistemų modernizavimą.

Aplinkos ministerija pranešė, jog paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bus priimamos iki liepos 1 d., arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma - 5 mln. eurų.

Anksčiau Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) kvietime buvo skelbta, kad paraiškas kompensacijoms gauti galima teikti nuo šių metų lapkričio 21 d. iki gruodžio 31 d.

Planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama.

Gyventojai, siekiantys gauti valstybės paramą, privalo keisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Taip pat valstybės parama bus skiriama radiatorių keitimui, termostatinių ventilių įrengimui, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.

Nuo 2020 metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius energijos pastatus.

Direktyvoje numatyta, jog kasmet ES šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, vidutiniškai turėtų būti atnaujinama po 3 proc. energiškai neefektyvių pastatų. Tai reiškia, kad iki 2030 m. Lietuvoje turėtų būti atnaujinta apie trečdalį visų senų pastatų, iki 2040 m. – apie du trečdalius, visi likusieji – iki 2050 m.

Šiuo metu Lietuvoje atnaujinta 2358 daugiabučiai namai, atnaujinama – 432.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite