Angle down Atgal

PAR yra likusio pasaulio „baudžiama“ dėl joje aptikto omrikon varianto

Pietų Afrikos Respublika (PAR) šeštadienį pareiškė esanti „baudžiama“ už tai, kad joje buvo aptiktas nauja COVID-19 sukėlėjo atmaina omrikon, kurią Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvardijo „susirūpinimą keliančiu variantu“ ir kuris galbūt yra užkrečiamesnis nei šiuo metu dominuojanti delta atmaina.

Daugelio pasaulio šalių sprendimas uždrausti skrydžius iš PAR po minėtos atmainos atradimo „yra panašus į bausmę PAR už pažangias genomo sekos nustatymo technologijas ir gebėjimą greičiau aptikti naujus variantus“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

„Pažangus mokslas turi būti sveikinamas, o ne baudžiamas“, – sakoma jame.

Ministerija priminė, kad naujų variantų buvo aptikta ir kitose pasaulio vietose.

„Kiekvienas iš tų atvejų pastaruoju metu nebuvo susijęs su PAR, tačiau reakcija į šalis, kuriose aptikti variantai, labai skiriasi nuo reakcijos į PAR aptiktą variantą“, – pridūrė ministerija.

Izraelis ir Belgija vėliau taip pat paskelbė, kad jų šalyse aptikta omrikon varianto atvejų.

PAR vyriausybė primygtinai teigia, kad šalies „pajėgumai atlikti tyrimus ir jos paspartinta vakcinacijos programa, kurią remia pasaulinio lygio mokslo bendruomenė, turėtų nuraminti mūsų pasaulinius partnerius, kad mums taip pat gerai sekasi valdyti pandemiją“.

PAR, kuri yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta Afrikos šalis, užfiksuota daugiau nei 2,95 mln. COVID-19 atvejų ir mirė 89 783 užsikrėtę žmonės.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite