Angle down Atgal

Panevėžio mobiliajame punkte testai koronavirusui nustatyti – kas minutę

Į mobiliuosius punktus pastarosiomis dienomis plūsta žmonės, norintys paskutinįsyk nemokamai išsitirti dėl koronaviruso.

Sostinėje šiuo metu nėra nė vieno laisvo registracijos laiko greitiesiems antigeno testams. Panevėžio mobiliajame punkte per dieną greitiesiems antigeno testams užsiregistravę 300 norinčiųjų išsitirti.

Išaugusios besitestuojančių apimtys fiksuojamos ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose – Kaune bei Klaipėdoje.

Primena, kad nuo trečiadienio keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai.

Panevėžio mobiliojo punkto vadovė Danutė Stanevičienė naujienų portalui JP sakė, kad per dieną punkte tyrimų atlieka iki 600.

„Iki 300 PGR testų ir tiek pat antigeno. Kai kuriomis dienomis antigeno būdavo ir kiek daugiau norinčiųjų atlikti. Dirbame išsijuosę ir žmones tyriame kas minutę. Poreikis yra, todėl ir reikia testus atlikti. Be to, yra registracija ir vienam testui atlikti skiriame po minutę. Jokio atokvėpio neturime, bet žmonės dirba antri metai, tai išmokome viską atlikti greitai. Sudėtingiau ne mėginį paimti, bet duomenis priduoti“, – sakė D. Stanevičienė.

Į klausimą, kaip bus gruodžio 1 dieną, mobiliojo punkto vadovė D. Stanevičienė paaiškino:

„PGR turime užregistruotų nuo 8 val. iki 17 val. Galvojome, kad jų bus mažiau, bet prisiregistravo nemažai – visoms 8 valandoms. Žmonės važiuos beveik kas minutę testui atlikti. PGR testai nemokamai, o štai antigeno testų nebedarysime. Jie mokami, bet punkte jų nedarysime. Nėra sąlygų, kaip imti pinigus ir kaip už juos atsiskaityti. Juolab kad neturime kasos aparato ir neįsivaizduoju, kaip būtų galima imti pinigus.“

Primename, kad nuo trečiadienio keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai.

Seimas šio mėnesio viduryje atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto ir priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, numatančias, kad nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, įtraukti į Vyriausybės patvirtintą veiklos sričių sąrašą, nebegalės periodiškai testuotis dėl COVID-19 valstybės lėšomis.

Šiame sąraše esančių profesijų atstovams leidžiama dirbti tik pasiskiepijus, persirgus arba periodiškai besitikrinant nuo COVID-19.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite