Angle down Atgal

Panevėžio ligoninės vadovai apie medikų saviizoliacijos nesilaikymą: čia kaip su greičio viršijimu

LRT.lt ketvirtadienį paskelbus, kad kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi turėjusi Panevėžio pataisos namų medikė nesilaikė karantino, Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas situacijos komentuoti nepanoro, nes, jo teigimu, jo vadovaujama įstaiga iškart, tik paaiškėjus apie 51 mediko kontaktą su koronavirusu infekuotu asmeniu, izoliavo visus su juo dirbusius gydytojus, taip pat ir minėtą medikę.

Vis dėlto jo pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus situaciją palygino su greičio viršijimu.

„Ne mūsų įstaigoje, tai nėra mūsų kompetencija. Neturiu duomenų. (...) Kaip vertinsi tų taisyklių pažeidimą – jeigu tai tiesa, tai netoleruotini dalykai. Jeigu yra tokia situacija, tai mes visi turime įsisąmoninti, kad mus išgelbės tik griežtas taisyklių laikymasis. Kažkam patinka, ar nepatinka – galėsime atidėti diskusijas, kai pabaigsime su karantinu“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Skorupskas.

„Mūsų įstaigoje ši medikė yra griežtame karantine, jos testas yra neigiamas“, – patikino A. Skorupskas.

Tuo tarpu M. Vaitkus situaciją palygino su greičiu.

„Čia kaip su greičio viršijimu – visi žinome, kad negalima viršyti, bet būna kartais, kad paimame ir viršijame. Neturėčiau tokio recepto, kaip įkalti į galvą žmonėms, kurie dirba, juolab medikai, (...) vis tiek elgiasi pagal save“, – kalbėjo M. Vaitkus.

Jis patvirtino, kad medikė, dirbdama Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pažeidimo nepadarė. Paaiškėjus, kad ji turėjo artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu pacientu, medikė buvo izoliuota. M. Vaitkaus teigimu, gydytoja tikrai žinojo apie privalomą saviizoliaciją.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite