Angle down Atgal

Panevėžio ligoninėje užimta 80 proc. „covidinių“ lovų

Vilniaus universiteto (VU) ligoninėje Santaros klinikose reanimacijos vietų COVID-19 pacientams beveik neliko. Šiuo metu užimta 90 proc. visų reanimacijos lovų. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje užimta apie 80 proc. lovų sergantiems COVID-19.

Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP paaiškino, kokia situacija su lovomis ir kiek ligonių serga.

„Šiuo metu turime 56 pacientus, o du iš jų guli reanimacijoje. Būtina pastebėti, kad didžioji dalis sergančiųjų – nepasiskiepiję. Sergantiems COVID-19 skyriuje yra 68 lovos ir dar septynios – reanimacijoje. Iš viso Panevėžio ligoninėje yra 75 lovos, skirtos sergantiems koronavirusu. Jeigu reikės, pastatysime papildomai lovų. Be to, atidarytas skyrius sergantiems Utenos ligoninėje“, – teigė A. Skorupskas.

Santaros klinikų direktorė valdymui Jolita Jakutienė teigė, kad dėl aktyvaus gydymo lovų yra pakankamai rami situacija, tačiau didžiausią nerimą kelia reanimacijos lovos.

„Šiuo metu Santaros klinikose užimta 90 proc. visų reanimacijos lovų. Mes jau svarstome įvairius sprendimus, kaip šią situaciją spręsti, sprendimus priimsime rytoj, tardamiesi su savo padalinių vadovais, darbuotojais“, – teigė J. Jakutienė ir sakė, kad šiuo metu Santaros klinikų reanimacijoje guli 18 pacientų, tik 10 proc. jų paskiepyti arba iš dalies paskiepyti.

Sergamumas COVID-19 pastaruoju metu Lietuvoje auga. Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 489 nauji koronaviruso atvejai, mirė 19 žmonių. Bendras dviejų savaičių naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 385,6 atvejo, savaitės teigiamų testų dalis – 6,4 procento.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite