Angle down Atgal

Panevėžio centre išmanūs šviesoforai paraližuoja eismą: žalias signalas tešviečia kelias sekundes

Panevėžyje baigiamas įgyvendinti išmaniųjų šviesoforų įrengimo miesto centrinėje dalyje projektas. Kol kas vairuotojai naujos kartos šviesoforų veikla nepatenkinti – įsižiebus žaliai šviesai, ji tešviečia 4 sekundes ir per tą laiką, ypatingai piko valandomis, pravažiuoti sankryžą gali vos du automobiliai.

Jau baigtas tvarkyti šviesoforas Savanorių aikštės ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje, bet bendrovė „Maniga“ dar nepridavė atliktų darbų, todėl įmonė „Eismo valdymo sistemos“ negali išmaniųjų šviesoforų sujungti į bendrą sistemą, kad jie veiktų tinkamai, o vairuotojams nereikėtų skaičiuoti, kiek turi laiko prašokti sankryžą degant žaliai šviesoforo šviesai.

Darbai dar nebaigti

Įmonės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas Tomas Smulka patvirtino, kad žino sudėtinga eismo situaciją Panevėžio miesto centre.

„Situacija visiškai aiški ir mums žinoma. Bėda tokia, kad darbų rangovai, bendrovė „Maniga“, dar nebaigė darbų ir jie nepriduoti. Savanorių aikštės ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje įrengti šviesoforai, bet jie dar neįjungti į bendrą sistemą ir mes jų neeksploatuojame. Bendromis jėgomis, kartu su darbų rangovais ir Savivaldybės atstovais, bandome išspręsti problemą ir rasti sprendimo variantus. Reikia pakeisti programą, kad perdavus darbus, šviesoforai veiktų normaliai“, – aiškino T. Smulka.

Defektams duos laiko sutvarkyti

Pasak jo, bandoma padaryti, kad sankryžose, piko metu, 8 val. ir 17 val., šviesoforų žalios šviesos šviestų iki 15 sekundžių.

„Taip darome eismo krypčiai nuo Pajuostės plento link miesto centro. Per savaitę arba dvi bus sutvarkytos ir kitos sankryžos, kad žalia šviesoforo šviesa automobiliams šviestų ilgiau nei dabar. Beje, šiuo metu darbų rangovai pridavinėja atliktus darbus Savivaldybei ir surastus defektus privalės sutvarkyti. Todėl turėsime laiko tinkamai sureguliuoti eismą miesto centre. Manau, kad turėtų situacija pagerėti“, – mano įmonės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas ir tęsė:

„Buvo tikrinama šviesoforų veikla Vilniaus-J. Basanavičiaus, Ramygalos-Vilniaus, J. Basanavičiaus-Savanorių aikštės, J. Basanavičiaus-Ukmergės gatvių sankryžose ir pėsčiųjų perėjoje ties Elektros gatve bei Vilniaus ir J. Biliūno sankryžoje.“

Eismas sulėtėjo

Priminsime, kad ne visi panevėžiečiai yra patenkinti pasikeitusiomis eismo sąlygomis, įrengus išmaniuosius šviesoforus, Panevėžio miesto centre.

Kiek anksčiau Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga naujienų portalui JP aiškino, kad eismo sąlygos miesto centrinėmis gatvėmis, pradėjus veikti išmaniems šviesoforams, dar turėtų keistis.

„Dar nėra visiškai įjungti išmanieji šviesoforai, o, kai jie bus sukoordinuoti „žalios bangos“ principu, tuomet eismas centrinėmis miesto gatvėmis bus kitoks. Darbų rangovas UAB „Maniga“ baigs darbus ir tuomet galėsime spręsti, ar išmanieji šviesoforai pasiteisino. Pasiekė informacija, kad sudėtinga pravažiuoti centrinėmis Panevėžio gatvėmis, kuriose eismą reguliuoja išmanieji šviesoforai. Tiesiog reikia kantriai palaukti, kol šviesoforai pradės veikti kaip priklauso, kai padaryti darbai bus priduoti. Kita vertus, per miesto centrą niekada nebuvo lengva pravažiuoti piko valandomis. Manau, kad žmonėms pasipiktinimą kelia nauji šviesoforai, kurių veikimo principas kitoks“, – kalbėjo D. Vadluga.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite