Angle down Atgal

Pandemija kultūros Marijampolėje nesustabdė: vasarą vyko dar daugiau renginių nei pernai

Marijampolės kultūrinis gyvenimas atlaikė pandemijos iššūkius ir vėl padovanojo kultūros renginių turtingą vasarą: netrūko nei išskirtinių kultūrinių įvykių, nei gražių renginių, ir jų buvo netgi daugiau nei praeitų metų vasarą.

Nors šiais metais ir Lietuvos neaplenkęs virusas pakoregavo daugelio renginių kalendorių, kai kurie neįvyko ar įsikūnijo kitomis formomis, kiti pasistūmėjo laike, tačiau kultūros vyksmas išlaikė kūrybinę energiją ir išskirtinių kultūros projektų tęstinumą.

Pandemija gal kiek išmušė iš įprastų vėžių visada aktyvų kultūrinį gyvenimą  savivaldybėje, tačiau davė ir vertingą pamoką – susitelkę, bendrystėje galime išlikti stiprūs, nesugniuždomi ir toliau darbuotis kultūros labui. Ypač aktyvus kultūrinis gyvenimas šurmuliavo liepos ir rugpjūčio mėnesiais, buvo surengta per  šimtą renginių.

„Smagu, jog kultūros įstaigos ir renginių organizatoriai sugebėjo prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių, ieškojo naujų kultūrinių formų ir galimybių, o festivaliai sugebėjo pakeisti  renginių laiką ir programas. Marijampoliečius ir miesto svečius šią vasarą vėl džiugino kultūros įvykių ir renginių gausa. Pandemijos metu įstaigos aktyviai vykdė veiklą virtualiai, tačiau virtualybė neatstoja realybės, todėl labai svarbu, jog vasarą kultūros įstaigos ne tik vėl atvėrė duris, bet ir daug savo reginių perkėlė į viešąsias erdves. Kultūros renginių organizatoriams vasaros laikotarpis, ypač  liepos ir rugpjūčio mėnesiai, buvo turtingi darbų, nes buvo organizuojami tradiciniai Marijampolę garsinantys festivaliai, šventės ir dar daug kitų  išskirtinių renginių. Noriu padėkoti visiems šią vasarą vykusių kultūros renginių organizatoriams, kurių kūrybingumo ir sutelkto darbo dėka turėjome puikią, renginių gausa turiningą vasarą“, – sako Marijampolės savivaldybės  mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Liepos-rugpjūčio mėnesiais turėjome galimybę mėgautis tradiciniais, išskirtiniais įvairiausiose erdvėse vykusiais ir įvairiausių žanrų kultūros gerbėjus stebinusiais profesionalaus meno „Šv. Jurgio meno sezono“ ir klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampole Music Park“ projektais, dainuojamosios poezijos  festivalio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ koncertais ar kino seansais po atviru dangumi. Vėl džiugino jau septintą kartą vykęs tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“, padovanojęs penkis naujus gatvės meno kūrinius, kurie iškart tapo skirtingose erdvėse išsibarsčiusiais kultūrinio turizmo traukos objektais.

Marijampolės kultūros centro kolektyvai dovanojo puikius, žiūrovų pamėgtus meno mėgėjų kolektyvų koncertus ne tik Poezijos parke, bet ir seniūnijų erdvėse įvairių renginių metu. Kultūros centro skyriai, kartu su kaimo bendruomenėmis aktyviai organizavo miestelių šventes, parodas ir kitus projektus, kuriuose aktyviai dalyvavo  bendruomenės ir kurie buvo gausiai lankomi kraštiečių. Skaičiuojama, kad gražių švenčių seniūnijose ir kaimo bendruomenėse buvo beveik 20.

Renginių gausa ir išskirtinumu vėl džiugino Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka. Atnaujintose ir lankytojų pamėgtose bibliotekos erdvėse vyko daug edukacinių, kūrybinių veiklų bei interaktyvių renginių įvairioms bendruomenės grupėms. Lankytojų susidomėjimo sulaukė organizuoti susitikimai-pokalbiai su įdomiais žmonėmis. Daug dėmesio vėl sulaukė projekto „Knyginėtojams“ renginiai, ketvirtadieniniai teatralizuoti „Vasaros skaitymai vaikams“, kūrybinės dirbtuves  šeimoms, o ypač viliojo šios vasaros naujiena – „Pasikultūrinkim Vytauto parke“.

Savivaldybėje per du aktyvius ir kultūrinių įvykių kupinus vasaros mėnesius organizuoti renginiai – puikus patvirtinimas, kad pandemijos iššūkis nesustabdė savivaldybės kultūros įstaigų ir kūrybingų žmonių, o tik padėjo surasti naujų formų ir būdų pasikeitusiomis sąlygomis tęsti savo veiklą. Peržvelgiant liepos ir rugpjūčio mėnesių renginius tampa akivaizdu, kad jų buvo daugiau nei pernai metais: 2019 metais liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyko 68 įvairūs kultūriniai renginiai ir veiklos, o šiais metais – 108.

Prasidedantis naujas renginių sezonas, nors viruso plitimas ir toliau veikia įprastą kūrybinio ir kultūrinio gyvenimo ritmą, žada naujų projektų ir dar daugiau gražių jau įprastų ir dar nėkart nematytų ir negirdėtų renginių. Savivaldybės darbuotojai ir  menininkai puikiais vasaros renginiais įrodė, kad ir iššūkių metu jie ištikimi savo skaitytojams, lankytojams, žiūrovams, klausytojams ir savo profesinei kultūros misijai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite