Angle down Atgal

Pamiršti skolą ar imtis teisinių veiksmų?

Skolos išieškojimas yra apaugęs įvairiais mitais. Manoma, kad skolininko išsisukinėjimai, ilgos biurokratinės procedūros, didžiuliai advokatų honorarai, apsunkina skolos išieškojimo procesą. Dažnam nusvyra rankos, apima beviltiškumo jausmas. Norisi pamiršti skolą ir tą žmogų ar įmonę, kuris jau tapo lyg rakštis. Susidūrus su iššūkiais, nebijokite savo bėdas patikėti profesionalams. UAB „Juris Lt“ darys viską, kad sugrįžtų Jums, jūsų pačių paskolinti pinigai, o skolos išieškojimas būtų maksimaliai efektyvus, neatneštų dar daugiau nuostolių.

Gerokai lengviau

Pasiskolinti netikėtam pirkiniui ar išleisti skolintus pinigus visada yra lengviau, mat rankoje spaudžiame svetimi pinigai, o grąžinti juk reikia savus. Tad natūralu, jog iki šiol visai gerai besutariančius giminaičius, bendradarbius, draugus ar kaimynus labai dažnai supriešina skola, ypač tuomet, kuomet reikalaujama ją gražinti, o resursų tam nėra. Tuomet kyla barniai, konfliktai, skolų išieškojimas atsiduria teismuose, žmonėms tenka naudotis antstolių, advokatų ir kitų pareigūnų paslaugomis. Tuomet skolos išieškojimas tampa įtampą, stresą ir nuovargį keliančiu ilgu procesu. Naujausi statistiniai tyrimai, gyventojų apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai taupo mažiausiai Europoje ir pinigų išleidžia daugiau nei jų uždirba. Daugiau nei 80 proc. Lietuvos banko apklaustų gyventojų tikina planuojantys savo namų ūkio pajamas ir išlaidas. Deja, apklausos rezultatai yra nuviliantys, jie iliustruoja, kad kiek mažiau nei pusė apklaustųjų atsideda piniginių lėšų taupymui. Taigi visažinės statistikos duomenimis – lietuviai išleidžia daugiau, negu nurodo uždirbę. Todėl nesunku numatyti, kad lėšos skolinamos ir gaunamos, skolinantis. Žmonių gebėjimai nelygūs: vieni dirba, uždirba, sukaupia lėšų, kurias gali įdarbinti, kad neštų pelną. Kitiems reikia pradinių lėšų verslui, ateina laikas keisti automobilį, su kuriuo vyksta į darbą, nori atnaujinti darbo įrankius, įsigyti medžiagų. Įmonių skolos atsiranda, plečiant ar keičiant veiklą, nepasiteisinus lūkesčiams. Vieni skolininkai didelių problemų nekelia. Jie pradeda gauti pinigines įplaukas, mokėdami kreditorines skolas už įsigytas verslo ar darbo priemones, kurios yra naudojamos ir neša pelną. Tačiau būna ir neatsakingų, veiklos organizuoti nesugebančių organizacijų, individualių socialinių įgūdžių neturinčių skolininkų. Nuo lošimo ar alkoholio priklausomas asmuo skolinasi pinigus ir išleidžia visai ne ten, kur nurodė. Skolų grąžinimui trukdo prarastas darbas, liga, gaisras, neapdraustoje patalpoje ir kt. Pasitaiko žmonių, kuriems gyvenimas skolon tampa kasdiene rutina, gyvenimo būdu.

Pamiršti skolą , ar imtis teisinių veiksmų?

Dažnai skolininkas vengia susitikti su skolintoju, neatsako į priminimus grąžinti skolą. Žinoma, ieškoti kompromiso, susiderinimo, bandyti tartis, kalbėtis be tarpininkų – žmogiška. Tačiau reikia suvokti, kad tai, kas neuždirbta, gauta skolon turi būti grąžinta. Čia kompromisų, atidėliojimų, vengimo būti negali. Visi mes žinome, kad skola turi būti grąžinta, tačiau tie, kurie kartą paskolino pinigų, dirbo nesąžiningiems darbdaviams tikrai žino, jog vos pabandžius susisiekti su skolininku, ausyse suskamba gan įprastos frazės: „Deja, šiandien negaliu apmokėti“, „Jūsų išrašytoje sąskaitoje, trūksta kablelio, nėra nurodyta per kiek laiko, aš turėčiau apmokėti sąskaitą“, „neturiu laiko susitikti“, „O ką aš galiu padaryti, su manimi taip pat neatsiskaitė, truputėlį palauk“. Gudresnieji, suvokiantys, kad žmogus, paskolinęs pinigų yra atjaučiantis, siekdami savanaudiškų tikslų, manipuliuoja savo artimųjų liga, neva tas, kuris paskolino pinigus, išgirdęs, jog serga artimas šeimos narys – mama ar vaikas – pasigailės, leis grąžinti skolą vėliau, o gal net visai pamirš. Todėl paskolinęs pinigų, suteikęs paskolą rizikingam verslui, ar dirbęs nesąžiningam darbdaviui žmogus, sprendžia dilemą – palikti skolininką ramybėje, ar imtis teisinių veiksmų. Kad skolos išieškojimas netaptų varginančiu procesu, būtina kreiptis į specialistus.

Atsižvelgia į žmogų

Advokatai, teismai, antstoliai vykdo įstatymo eilutę, skolos išieškojimas jiems tik kasdienė, įprasta veikla, nešanti jiems pajamas. Žmogus, jo bėda – atsiduria antroje eilėje. Biurokratiniame aparate besisukantys klerkai neatsižvelgia į žmogaus jausmus, esamą situaciją. Juk negavęs atlygio ar didžiulę sumą pinigų praradęs asmuo, ne visada yra pajėgus padengti profesionalaus teisininko honorarą ar sumokėti antstoliui pirminį skolos išieškojimo mokestį. Reikia suvokti, kad žmogus, praradęs pinigus, stovi gyvenimo dauboje, jam reikia profesionalios pagalbos išsikapstyti iš esamos situacijos. Plataus spektro teisines paslaugas teikianti UAB „ Juris LT“ gali padėti klientui daugeliu atvejų. Jei žmogus turi problemų dėl skolų – jam padėsime atliki būtinus teisinius veiksmus. Svarbiausia, kad čia žvelgiama į žmogų, jo problemą, o ne aklai vykdoma įstatymo eilutė. Nusisamdžius privatų advokatą, kuris verčiasi ne tik civilinėmis bylomis, žmogus, po teismo proceso ir nutarties priėmimo, lieka vienui vienas, jam tenka kreiptis į antstolius, mokėti už vykdomojo rašto administravimą. Gautas teismo sprendimas, vykdomasis raštas, toli gražu negarantuoja skolos išieškojimo sėkmės. UAB „Juris LT“ teisininkai, žmogų lydi ir konsultuoja visą kelią, iki pat pinigų atgavimo momento.

Skolų išieškojimo mitai

Susiformavusi nuomonė, jog naudotis privačios skolų išieškojimo bendrovės paslaugomis gali būti brangu yra tik paskleistas mitas. Privačios įmonės, vykdančios skolos išieškojimą veikia gerokai efektyviau. Profesionalios skolos išieškojimo bendrovės analizuoja situaciją, renka duomenis apie skolininką, aiškinasi skolos atsiradimo aplinkybes. Nustatomos skolos nemokėjimo priežastys, darbo patirtis leidžia nuspėti galimas išsisukinėjimo vingrybes, mat kiekvienas skolinimosi atvejis yra individualus. Skolos išieškojimas turi savo procedūras, fazes ir kaštus. Skiriami ikiteisminis, teisminis ir poteisminis skolos išieškojimo etapai. Jei žmogus, bandys šiuos etapus pereiti savarankiškai, visi kaštai: laiko sąnaudos, mokesčiai teisininkams, netgi antstoliui, gali gerokai patuštinti kišenes. Ilgametę darbo patirtį sukaupę specialistai, skolos išieškojimą vykdys profesionaliai, planingai ir efektyviai. Ikiteisminio, teisminio ir poteisminio skolos išieškojimo proceso kaštus įmonė prisiima savo rizika, klientas atsiskaito tik sėkmės atveju, kuomet paskolinti ir ilgą laiką negrąžinti pinigai, sugrįžta jų teisėtam savininkui. Naudotis profesionalių skolų išieškotojų paslaugomis – nėra brangu. Pasitarus su specialistais, sudėtingų procedūrų ir brangių kaštų mitas – išgaruos lyg dūmas, o dirbant su UAB „Juris LT“ komanda, skolų išieškojimas taps itin paprastas ir efektyvus.

Kodėl profesionalai?

  • Sumažėja proceso kaštai. Nereikia mokėti žyminio mokesčio valstybei, advokatui, antstoliui. Skolas išieškanti įmonė, savo rizika prisiima ikiteisminio, teisminio ir poteisminio skolos išieškojimo kaštus, klientas moka tik sėkmės atveju.

  • Nėra rizikos prarasti dar daugiau pinigų, nes patyrę specialistai atidžiai planuoja visą skolos išieškojimo procesą.

  • Skolos išieškojimas, vykdomas profesionalų, leidžia išvengti streso.

Bendrauti su nuolat atsikalbinėjančiu, randančiu šimtą dvidešimt priežasčių ar net manipuliuojančiu artimųjų ligomis, skolininku yra morališkai sunku, kelia stresą ir įtampą. Stresinės situacijos galima išvengti perdavus skolos išieškojimo procesą į specialistų renkas.

  • Skolų išieškojimas vyksta nuo pradžios iki galo. Žmogus, skolos išieškojimo procese, lydimas specialistų iki pat pinigų atgavimo momento.

  • Čia žvelgiama į žmogų, o ne teisės akto eilutę. Ilgametę skolų išieškojimo patirtį sukaupę specialistai suvokia, jog negavęs atlygio ar didžiulę sumą pinigų praradęs ( praskolinęs) asmuo, ne visada yra pajėgus padengti profesionalaus teisininko honorarą ar sumokėti antstoliui pirminį mokestį. Todėl imamas tik sėkmės mokestis.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite