Angle down Atgal

Palukniečiai gilinasi į fotografijos meną

Vykdant fotografijos meno projektą „Blykstė 2020“, spalio 16 d. jau trečią kartą į Paluknio biblioteką susirinko jaunimas dalyvauti gamtos fotografo V. Knyvos edukaciniame užsiėmime „Pagauti kadrą“. Jo metu profesionalus fotografas dalyvius moko fotografijos meno subtilybių: kaip „pagauti“ tinkamą kadrą, kaip „valdyti“ objektyvą, kaip pasirinkti tinkamą apšvietimą, kompoziciją.

Edukacijos dalyviai daug sužinojo apie fotografavimo techniką, kadravimą, šviesos ir fono parinkimą, mokėsi taisyklingai nustatyti objektyvą, kad išeitų  puiki nuotrauka ir daug kitų dalykų, susietų su kokybiška nuotrauka.

Svečias, rodydamas savo darytas gamtos nuotraukas, pasakojo ir apie fotografavimo gamtoje specifiką – tenka neštis keliasdešimt kilogramų sveriančią mantą, maskuotę, mėsos ar žuvies gyvūnams prisivilioti. Taip pat tenka gamintis slėptuves, maskuoti žmogaus kvapą ir net mėgdžioti gyvūnų garsus, kad žvėrys prieitų arčiau. Dėl vienos nuotraukos slėptuvėje tenka nejudant prabūti ir keliolika ar keliasdešimt valandų, o pasitaiko, kad ir kelias paras laukiant galima neužfiksuoti tokio kadro, kokio norėjosi. Fotografuojant reikia ne tik fotoaparato, objektyvo, pinigų, bet ir tylos, kantrybės, laiko ir žinių, kurios ir yra svarbiausios. Reikia žinoti, kurioje vietoje gyvena žvėris, kokie jo įpročiai, koks elgesys, kokios oro sąlygos ir t. t.

Edukacijos metu moksleiviai ne tik turėjo galimybę pasinaudoti profesionalia fotografavimo technika ir nufotografuoti išsirinktą objektą, bet ir pateikė klausimų fotografui jiems rūpimomis temomis. Atsisveikinant svečias priminė susirinkusiems, kad gamtą reikia tausoti, prižiūrėti, saugoti, o tam reikalingos žinios.

Danutė Nekulsian

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite