Angle down Atgal

Palangoje penktadienį pakvips Kalėdomis - kurortas įžiebs miesto eglę

Vienas svarbiausių ir įspūdingiausių Palangos kalėdinių renginių programos akcentų - teatralizuotas kalėdinės eglutės įžiebimas „Laiko keliautojai“ vyks gruodžio 6 d. 18 val. Grafų Tiškevičių alėjoje, prie kurhauzo ir Koncertų salės.

„Laiko keliautojai“ - tai specialiai Palangai sukurtas tarptautinis projektas, kurį pristatys jungtinė komanda: svečiai iš Lenkijos „Teatr Akt“, režisierius Karolis Makauskas, garso takelį specialiai šiam renginiui sukūręs Kristijonas Lučinskas. Pasak kalėdinius renginius organizuojančio Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, eglutės įžiebimo šou „Laiko keliautojai“ bus trumpas - apie pusvalandžio trukmės, tačiau efektingas. „Pasirodymą sudaro kelios dalys, simboliškai pavadintos „Santarvė ir taika“, „Meilė ir gerumas“, „Viltis ir tikėjimas“. Šie raktiniai žodžiai mums svarbūs ne tik kalėdiniu laikotarpiu, bet visus metus. Tai filosofinis spektaklis apie žmogiškųjų vertybių saugotojus, šviesos nešėjus, kurie ieško kelio į mūsų širdis,„, - anonsavo pašnekovė.

Pasak V. Petrauskienės, gatvės teatras „Teatr Akt“ kuria labai įspūdingus teatralizuotus pasirodymus, kuriuose dalyvauja kojūkininkai, naudojami gražūs kostiumai, didelės dekoracijos, šokio ir ugnies elementai. „Tarp dekoracijų bus ir senoviška patranka, kurios šūvis įžiebs Kalėdų eglę„, - intrigavo V. Petrauskienė.

Palangos žaliaskarė šiemet yra 12 metrų aukščio eglutė, sukonstruota iš eglišakių, pritvirtintų prie karkaso. Šiemet ji bus papuošta labai subtiliai spindinčiomis mažomis lemputėmis. Jau tapo tradicija, kad Palangos eglutė išsiskiria muzikalumu. „Šiais metais eglutė taip pat „gros“ ir „šoks“ tam tikromis valandomis“, - sakė V. Petrauskienė.

Spindinti kurorto eglutė - tarsi kelrodė žvaigždė, nurodanti kelią į Palangos kurhauzą ir Koncertų salę, Gintaro muziejų, kuriuose šventiniu laikotarpiu vyks keliasdešimt įvairiausių renginių: edukacinių advento programų, etninės ir klasikinės muzikos koncertų. Įspūdingą pragramą, pavadintą „Spindinčios Kalėdos Palangoje“, vainikuos nuostabus fejerverkas nuo Palangos tilto, skelbsiantis Naujuosius metus.

Gruodžio 7 d. eglės įžiebimo šventė vyks ir Šventosios kurorte. Ji prasidės 16 val. Šventosios bažnyčioje dainininko Stepono Januškos ir Palangos kamerinio choro koncertu. Pasibaigus muzikiniam šventiniam renginiui nušvis Šventosios eglutė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite