Angle down Atgal

Pakruojo „Varlynėlio“ maudykloje viršyta žarninių lazdelių koncentracija

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad visose maudyklose, kurių savivaldybės pateikė rezultatus, vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos reikalavimus.

Liepos mėnesį trumpalaikė tarša buvo nustatyta mažesniame skaičiuje maudyklų palyginti su birželio mėnesiu. Birželį trumpalaikė tarša nustatyta 15 iš 120 stebimų maudyklų, tai sudarė 12,5 proc. visų tirtų maudyklų, o liepą – 6 maudyklose, tai yra 6,8 proc. Antroje liepos mėnesio pusėje trumpalaikės taršos atvejų nenustatyta, nors rezultatų dar nėra gauta iš Alytaus miesto, Šilutės, Kupiškio, Kelmės, Molėtų, Visagino rajono savivaldybių.

Ištyrus vandens kokybę 56 rekreacijai skirtose zonose, taip pat rastas didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių lazdelių ir (ar) žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje Pakruojo „Varlynėlio“ tvenkinyje.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro svetainės Aplinkos sveikata−Maudyklos−Maudyklų vandens kokybė“ skiltyje. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite