Angle down Atgal

Pakruojo rajono gyventojai perspėjami dėl potvynio. Kaip tinkamai pasiruošti?

Birželio 17 d. vyko Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame nuotoliniu būdu dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės atstovai. Jo metu aptarta Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos pateikta informacija bei pasiruošimo potvyniui klausimai. Prognozuojamas gausus lietus, specialistai stebi užtvankų patvanką.

Ketvirtadienio, birželio 16 dieną, duomenimis dėl gausaus lietaus nepravažiuojamas ir sugadintas kelias Mažeikoniai-Noreikoniai-Telišioniai (Pakruojo sen.), apsemta kelio atkarpa nuo Kvedarų k. iki Šiliškio k. (Pakruojo sen.).

Norime atkreipti dėmesį, kad potvynis kelia grėsmę gyventojų sveikatai, gyvybei ir turtui. Gyventojai raginami iš anksto ruoštis potvyniui, kad būtų išvengta neigiamų pasekmių.

Rekomendacijos kaip pasiruošti potvyniui:
1. Turimą kilnojamąjį inventorių ir vertingus daiktus (baldus, žoliapjoves, dviračius ir t.t.) suneškite ar sukelkite į saugias vietas.
2. Gyvuliams paruoškite pakylas ir pasirūpinkite pašaru arba išveskite gyvulius į saugesnes vietas.
3. Gerai izoliuokite visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas.
4. Užsandarinkite šulinius.
5. Iš rūsių, ūkinių pastatų išneškite daržoves, maisto atsargas, vertingus daiktus.
6. Išneškite iš garažų, ūkinių pastatų, sandėliukų chemines medžiagas (dažus, tepalus, degalus ir kt.), kurie gali užteršti aplinką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite