Angle down Atgal

Pakruojo policininkai skiria didelį dėmesį jaunajai kartai

Praėjusią ir šią savaitę Pakruojo rajono policijos komisariate šurmuliavo Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos 7 klasių moksleiviai (per 50 vaikų), panorę iš arčiau susipažinti su policininko profesija, kasdienio policijos pareigūno darbo specifika.

Veiklos skyriaus viršininkas Ginas Pocevičius ir bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė vedė pažintines ekskursijas po policijos komisariatą - rodė buvusią budėtojų patalpą, ginklinę, vidiniame komisariato kieme supažindino su tarnybiniu automobiliu „VW Transporter“, kuriuo vykdomas viešasis patruliavimas, jame esančia įranga, įrankiais, pademonstravo ir aptarė šviesos ir garso signalų, radijo ryšio – racijos veikimo principus, taip pat pristatė policijos pareigūno amuniciją, ekipuotę, aptarė specialiųjų priemonių naudojimo pagrindus. Policijos pareigūnai akcentavo policijos profesijos svarbą bei privalumus, kad planuodami savo karjerą jaunuoliai kuo daugiau sužinotų apie policininko profesiją., supažindino su reikalavimais, kurie keliami norintiems tapti policijos pareigūnais, paaiškino kokios mokymo įstaigos ruošia būsimuosius policininkus. Moksleiviai nestokojo smalsumo, uždavinėjo klausimus, į kuriuos gavo atsakymus. Taip pat, susitikimų su moksleiviais metu, primintos pagrindinės saugaus elgesio kelyje (ypač pėstiesiems ir dviratininkams keliami reikalavimai), taip pat - prie vandens telkinių taisyklės.

Pakruojo policininkai ne tik sulaukė svečių komisariate, bet ir patys su policijos rėmėjais lankėsi Linkuvos vaikų lopšelyje darželyje „Šaltinėlis“. Darželio bendruomenei surengta prevencinė pamokėlė- saugaus elgesio (gatvėje, kieme, namuose) tema, peržiūrėtos kelios vaizdinės situacijos. Vaikams daugiausia gerų emocijų sukėlė netikėtai į pamokėlę užsukęs pats policijos bičiulis Amsis. Susitikimas užbaigtas ugdymo įstaigos kieme, kur vaikams, jų auklėtojoms, kitiems bendruomenės nariams pristatytas tarnybinis automobilis - „VW Transporter“.

Taip pat policininkai aplankė ir Pakruojo vaikų lopšelio- darželio „Vyturėlis“ vaikus. Čia jie dalyvavo bendruomenės organizuotoje sveikatos, saugumo ir gerų emocijų fiestoje „GERA KARTU“. Fiestos metu viename iš užduočių punktų, vaikus pasitiko policijos bičiulis Amsis ir policijos pareigūnai, jaunieji pagalbininkai, kurie tikrino darželinukų saugaus eismo žinias. Taip pat, vaikams ir jų tėveliams suteikė naudingų patarimų, kad kiekvienas jų būtų saugus ir matomas kelyje.

Pakruojo rajono policijos komisariatas dėkoja ugdymo įstaigų vadovams, bendruomenės nariams už nuoširdų ir geranorišką tarpinstitucinį bendravimą ir bendradarbiavimą kuriant saugią aplinką rajone.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite