Angle down Atgal

Pagerbti savo širdį ir namų duris svetimiems vaikams atvėrę globėjai

Savivaldybės administracijos vadovai nuoširdžią padėką išsakė mažeikiškiams, atvėrusiems ne tik savo namų duris, bet ir širdis keturiems Kazlų Rūdos vaikams, augusiems globos namuose. Keturi mažamečiai - trys sesutės ir broliukas - nuo šiol gyvens Mažeikių savivaldybėje įsikūrusioje Irenos Vaičienės šeimynoje „Ąžuoliukai“.

Iki šiol auginusiai tik berniukus, globėjos laukia malonios permainos – trys mergaitės nemenkas, bet mielas iššūkis globėjai. „Perku rūbelius, lėles, pertvarkau kambarius ir labai džiaugiuosi. Labai esu dėkinga Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vadovams ir Socialinės paramos skyriaus specialistams už žmonišką požiūrį ir padėtas pastangas, padedant vaikams surasti namus “, - sako ponia Irena, kurios šeimoje jau auga trys vaikai.

 „Visi vaikai yra iš vienos šeimos, todėl rasti globėjus keturiems vaikams labai sunku, tuo labiau, kad trys iš vaikų turi negalią. Dažniausiai tokių vaikų likimas arba būti padalintiems per globėjų šeimas, arba užaugti vaikų namuose. Štai toki liūdną patirtį turime. Tačiau šį kartą tikrai įvyko stebuklas“, - teigė Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Bartkuvienė.

Savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Matukynė, šiltai sutikę ir už gerumą padėkoję globėjams, įteikė jiems gėlių ir simbolinę saldžią dovaną visai šeimai – šviežią šakotį. Savivaldybės vadovams ir specialistams už pagalbą surandant namus padėkojo ir patys vaikai, įteikdami gėlių.

Be valstybės paramos asmenims ar šeimoms globojančioms vaikus, Kazlų Rūdos savivaldybės administracija papildomai globėjus remia mokėdama pagalbos pinigus – 136,5  eurų  globojantiems vieną vaiką ir po 156 eur globojantiems du ir daugiau vaikų. Budintiems globotojams už laikinai globojamus vaikus yra mokamas ne mažesnis kaip 1MMA atlygis, skiriama valstybės finansinė parama ir savivaldybės administracijos pagalbos pinigai bei vienkartinė išmoka įsikūrimui.

Visus galinčius ir norinčius suteikti be tėvų globos likusiems vaikams namų šilumą  ar norinčius sužinoti daugiau informacijos kviečiame kreiptis į Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite