Angle down Atgal

Pagėgiuose paminėta sausio 13-ta

Sausio 13-ąją Pagėgių savivaldybė prisijungė prie pilietiškumo iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 

Pagėgių savivaldybės languose suspindo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.

Pagėgių miesto parke buvo eksponuojama Justinos Jankevičiūtės paroda „Laisvės sakalų alėja", skirta Sausio 13-osios didvyrių pagerbimui.  

Pagėgių savivaldybės meras pasveikino sausio 13-osios proga:

„Praėjo trys dešimtmečiai nuo 1991 m. sausio 13-osios įvykių, kuomet susitelkus ir vieningai buvo kovojama už laisvą Lietuvą.

Šiemet šią ypatingą sukaktį minėsime kitaip, nedeginsime tradicinių laužų, nebus iškilmių ir susibūrimų. Tačiau kaip ir kasmet, sausio 13-ąją, prisiminsime skaudžius tų metų įvykius, uždegsime atminties žvakelę savo namų ar darboviečių languose, prie savo širdies prisisegsime neužmirštuolės žiedą, tylos minute pagerbsime žuvusiuosius laivės gynėjus.

Man neteko būti tarp tų, kurie prieš 30 metų prie televizijos bokšto Vilniuje kovojo už mūsų visų laisvę, tačiau visus įvykius sekiau ir tikėjau, kad Lietuva bus laisva. Deja, laisvės kaina didžiulė, tuomet per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14 laisvės gynėjų.

Nuoširdžiai linkiu, kad tų skaudžių 1991-ųjų metų įvykių netektų pakartoti. Linkiu saugoti savo tautos laisvę, būti vieningais ir susitelkusiais.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite