Angle down Atgal

Pagėgiuose – nuotolinis pasitarimas su švietimo, mokslo ir sporto ministre, Savivaldybių merais

Ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės laikinai merą pavaduojantis Edgaras Kuturys, administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas ir švietimo, kultūros, sporto ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė dalyvavo su nuotoliniame susitikime su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždinienė. Susitikime, kuriame buvo aptarta testavimo situaciją mokyklose, dalyvavo kitų miestų ir rajonų merai.

Ministrė padėkojo už bendradarbiavimą ir paprašė drąsiai imtis lyderystės sudarant sąlygas mokiniams testuotis.

„Labai dėkoju aktyviausioms ir skatinu kitas savivaldybes padėti mokykloms organizuoti mokinių testavimą. Nebijokime nustatyti atvejus mokyklose, tai reiškia, kad mums pavyksta surasti sergančius ir taip apsaugoti aplinkinius.Testavimas yra patikima viruso valdymo priemonė, ji  leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus, stabdyti plitimą tiek švietimo įstaigoje, tiek ir už jos ribų. Nenustatyta liga nedingsta – ji plinta toliau, ir baigiasi sunkiau valdomais protrūkiais ir sveikatos sistemos trikdžiais“, - sakė J. Šiugždinienė.

Pagėgių savivaldybės atstovai informavo susitikimo dalyvius, kad šioje savivaldybėje testuojama bene daugiausiai mokinių visoje Lietuvoje – net 68 procentai.

Susitikimo dalyviai dalijosi įžvalgomis, kad izoliacijos taisyklių pakeitimą teigiamai vertina tėvai, todėl testavimo apimtys turėtų augti. Susitikime dalyvavę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai patikino, kad testų yra pakankamai, jų tikrai nepritrūks.

Pasak ministrės, anksčiau būta nuogąstavimų, kad nustačius susirgimo atvejus, visa klasė turės izoliuotis ar mokykla bus uždaryta. Tačiau naujos izoliacijos taisyklės yra lankstesnės: užtenka 10 dienų izoliuotis tik sergantiesiems, o atlikę testus, sveiki vaikai galės toliau mokytis klasėse.

Ministrė taip pat prašė, esant galimybei, aktyviau skatinti mokinių testavimą, ieškoti įvairesnių vakcinacijos prieinamumo priemonių. Pavyzdžiui, kai kuriose savivaldybėse į mokyklas vyko skiepų autobusiukai ir taip buvo sudarytos sąlygos skiepytis ir tėvams, ir tėvų sutikimą turintiems mokiniams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite