Angle down Atgal

Pagėgiuose atidaromas mobilus tyrimų punktas

Pagėgių miesto turgaus aikštėje įsikūręs mobilus tyrimų punktas, kuriame bus imami mėginiai COVID-19 virusui nustatyti, savo veiklą pradės jau nuo šio trečiadienio, gruodžio 2 dienos. Punktas dirbs trečiadieniais ir penktadieniais nuo 12.00 iki 15.00 val. Mobilaus punkto paslaugas organizuos ir teiks VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ ir Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

Visi asmenys, pajutę koronaviruso (COVID-19) infekcijai būdingus simptomus arba turėję kontaktą su sergančiuoju koronaviruso infekcija, užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt arba paskambinę į Karštąją liniją trumpuoju numeriu 1808.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius teigia, kad sprendimas įsteigti tyrimų punktą Pagėgiuose buvo pirmiausia priimtas dėl savivaldybės gyventojų, taip pat atsižvelgta į  Sveikatos apsaugos ministro – ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo A. Verygos nurodymą šalies savivaldybėms užtikrinti, kad visi savivaldybės gyventojai turėtų galimybę pasitikrinti dėl koronaviruso.

Nuo pandemijos pradžios Pagėgių savivaldybės gyventojus aptarnauja Tauragės mobilus punktas, kuriame, sparčiai blogėjant epidemiologinei situacijai visoje šalyje, ženkliai didėja ir tyrimų apimtys, todėl užsiregistravus tyrimui šiame punkte, gyventojams tenka laukti eilėje.

„Tauragės mobilus punktas nuo jo atidarymo pradžios dirba visu pajėgumu, tačiau dėl didžiulės apkrovos ne visi asmenys, kuriems reikia atlikti tyrimą, gali greitai užsiregistruoti į Tauragės mobilų punktą, tenka laukti dieną ar dvi. Tikiuosi, kad Pagėgiuose įsteigtas punktas padės savivaldybės gyventojams greičiau atlikti tyrimus, taip pat bus patogiau ir arčiau atvykti, ypač tiems gyventojams, kurie neturi savo transporto ir dėl tyrimo tenka vykti į Tauragę ar kitą miestą.“ – teigia savivaldybės meras V. Bendaravičius.

Savivaldybės meras taip pat teigia, kad steigiant punktą buvo bendradarbiaujama su VšĮ Tauragės ligoninės direktoriumi Liutauru Indriuška, kuris geranoriškai dalinosi gerąja patirtimi ir padėjo spręsti kitus punkto steigimo ir įrengimo organizacinius klausimus.

„Be abejo, glaudus bendradarbiavimas vyksta ir su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų vadovais,  darbuotojais, kartu yra sprendžiamos iškilusios problemos, ieškoma optimaliausių sprendimų.“ – teigia Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite