Angle down Atgal

Pagėgių savivaldybę pasieks pirmoji COVID-19 vakcinų siunta

Šią savaitę, sausio 12-ąją, Pagėgių savivaldybę pasieks pirmoji COVID-19 (koronaviruso infekcijos) vakcinų siunta, skirta Sveikatos apsaugos ministerijos numatytoms prioritetinėms  grupėms.

Atsižvelgiant į 2020 m.  gruodžio 23 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“ nustatytas prioritetines grupes, pirmiausia bus skiepijami savivaldybės mobilaus punkto ir karščiavimo klinikos darbuotojai, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų pacientai/gyventojai ir darbuotojai, Vaiko globos centro darbuotojai, paslaugas teikiantys asmenų namuose.

„Tikimės, kad vakcinavimas sklandžiai prasidės jau trečiadienį, sausio 13-ąją. Skiepijimą vakcina nuo COVID-19 ligos organizuojanti VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ yra pasiruošusi skiepyti iškart, vos tik vakcinos bus gautos. Pirmiausia bus skiepijami tie asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kurie dirba didžiausios rizikos zonoje, įskaitant ir  darbuotojus, dirbančius mobiliajame punkte, taip pat yra numatyta skiepyti Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų slaugos skyriaus darbuotojus ir pacientus. Iš viso bus gauta 120 vakcinų dozių, kurios bus panaudojamos pagal prioritetinių įstaigų vadovų pateiktus sąrašus.“ – teigia Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

Nustatyta, kad nebus skiepijami asmenys, kuriems per pastaruosius tris mėnesius buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), išskyrus tuos atvejus, kai prieš skiepijimą SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Taip pat nebus skiepijami asmenys, kuriems prieš skiepijimą atlikus greitąjį antikūnių testą, bus gautas teigiamas atsakymas. Toks greitasis antikūnių testas „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“ bus atliekamas kiekvienam norinčiam pasiskiepyti.

Civilinės metrikacijos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Kristina Tutlienė, koordinuojanti skiepijimą vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) savivaldybėje, teigia, kad ypač žemos  temperatūros (-70o C ir žemesnėje) sąlygomis saugomas „Pfizer-BioNTech“ vakcinas Pagėgių VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ iš Klaipėdos universitetinės ligoninės planuoja atsiimti jau šį antradienį, sausio 12 dieną, ir laikant jas įprastos šalčio grandinės (2C – 8C temperatūroje) sąlygomis, suskiepys asmenis, kurie priklauso Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu numatytoms šio etapo prioritetinėms grupėms. Visa tai planuojama atlikti iki sausio 16 dienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite