Angle down Atgal

Pagėgių pasieniečiai sulaikė du žvejus rusus

Sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi saugantys Pagėgių pasieniečiai sulaikė du žvejus rusus, Nemune neteisėtai įplaukusius į Lietuvą gumine valtimi. Pirminiais duomenimis, abu užsieniečiai čia nusprendė pasidairyti žuvingesnių vietų.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai techninėmis kontrolės priemonėmis užfiksavo sienos pažeidimą. Fiksuota, kad du asmenys gumine valtimi su pakabinamu varikliu ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu Nemune įplaukė į Lietuvos pusę.

Lietuvos ir Rusijos siena šioje vietovėje eina Nemuno viduriu, tad pažeidimą nustatę VSAT pareigūnai apie tai pranešė kolegoms, upėje patruliavusiems tarnybiniu kateriu. Jo ekipažas netrukus buvo nurodytoje vietoje ir abu pažeidėjus sulaikė.

Paaiškėjo, kad valstybės sieną neteisėtai kirto 35-erių ir 36-erių Rusijos piliečiai. Pirminiais duomenimis, savo šalies vandenyse iš pradžių žvejoję vyrai, matyt, nusprendė paieškoti žuvingesnių vietų ir paplaukė Lietuvos kranto link.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę. Jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Žvejų valtis saugoma Pagėgių pasienio rinktinėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite