Angle down Atgal

Padėkos Pažaislio festivalio bičiuliams popietę Raudondvaryje skambės paskutinis V. Bartulio kūrinys

Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje šeštadienį bus apžvelgtas Pažaislio tarptautinis muzikos festivalis, neeilinis - 25-asis. Bus atliktas 2020-ųjų pradžioje netikėtai į Anapilį iškeliavusio kauniečio kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūrinys „Pranašystės dabarties Lietuvai", skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Atlikėjai - Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras ir aktorius Dainius Svobonas.

V. Bartulis (g. 1954 04 03.), anot Pažaislio festivalio iniciatoriaus bei vieno iš organizatorių Justino Krėpštos, „buvo fantastiškas žmogus, Nacionalinės premijos laureatas, vienas žymiausių pastarųjų trijų dešimtmečių muzikos kūrėjų, daugiabriaunis, produktyvus". Jo kūriniai skamba ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Žiemą išėjęs kūrybinių atostogų, nuvažiavo į pajūrį, tikėdamas ramioje aplinkoje sukurti tai, ką buvo įsipareigojęs Filharmonijai, - rašė teatralizuotą koncertą. Programos apmatus atsiuntė į Kauną vos kelioms dienoms likus iki nutrūkstant jo gyvenimo siūlui. Turėjo ir kitokių įsipareigojimų, bet ne visus juos spėjo įvykdyti, nes mirtis viską pakreipė kitaip.

V. Bartulis mirė sausio 30 dieną, eidamas 66-uosius metus, primena ELTA. Jo „Pranašystes dabarties Lietuvai" scenai parengė šio kūrinio atlikėjai, drauge su Kauno valstybinės filharmonijos vadovu. Programa žiūrovams buvo pristatyta Pažaislio festivalio metu.

„Muzikos vasara jau pasibaigė, tačiau dabar Raudondvaryje, Menų inkubatoriaus Didžiojoje salėje vyksiančioje kultūrinėje popietėje norime padėkoti Pažaislio festivalio rėmėjams ir partneriams. Norime pasidžiaugti, jog buvome kartu. Nepaisant to, kad Covid 19 pandemija šiemet pakeitė ir festivalio programą, ir jo rėmėjų galimybes, ištikimų bičiulių turime nemažai. Tai - ir „Bernelių užeiga", ir „Kautra", „Bosca nealkoholinis", „Pakaita", „Kauno alus nealkoholinis", verslo centras „Cube", „Šiaulių bankas", „Kauno stiklas", kitos bendrovės. Tai - ir nemažas būrys informacinių rėmėjų, tarp kurių yra LRT, naujienų agentūra ELTA, žurnalas „Moteris" bei kiti leidiniai", - prieš kultūrinę padėkos festivalio bičiuliams popietę Eltai sakė Pažaislio tarptautinio muzikos festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite