Angle down Atgal

Padaugėjus COVID-19 atvejų, Latvija ketina trumpinti kultūros, pramogų vietų darbo laiką

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija dėl sergamumo COVID-19 šuolio siūlo trumpinti kultūros, sporto ir pramogų vietų darbo laiką.

Parengtame taisyklių plane, kurį vyriausybė penktadienį svarsto per neeilinį posėdį, numatomos pataisos įstatymui dėl epidemiologinio saugumo priemonių siekiant stabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

Viešojo maitinimo įstaigos turi gerai matomoje vietoje – prie įėjimo ir kasų – skelbti informaciją apie leistiną žmonių, vienu metu galinčių būti toje įstaigoje, skaičių.

Be to, ketinama iki rugsėjo 1-osios pratęsti suvaržymus dėl žmonių susibūrimų viešojo maitinimo įstaigose. Nuo liepos 11-osios prie vieno stalelio patalpoje galės sėdėti ne daugiau kaip keturi klientai, jei jie nėra drauge viename namų ūkyje gyvenantys žmonės, o prie prie vieno stalelio terasoje – ne daugiau kaip aštuoni žmonės.

Kultūros, sporto, pramogų vietų, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų ir maldos namų darbas turi prasidėti ne anksčiau kaip 6 val. ir baigtis ne vėliau kaip 24 valandą. Kino seansai po atviru dangumi gali trukti iki antros valandos nakties.

Kaip laikomasi šių reikalavimų, kontroliuos policija.

Latvijos policija savo ruožtu atskirame pranešime nurodė, kad žada griežtinti asmenų, kurie privalo laikytis saviizoliacijos, kontrolę. Šiuo metu tokių asmenų yra apie 2 000.

Kaip pranešta, šią savaitę Latvijoje reikšmingai padidėjo sergamumas COVID-19: per pastarąsias keturias dienas šalyje patvirtinti 38 nauji užsikrėtimo atvejai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite