Angle down Atgal

Paauglių agresijos priežastis - nevieningas institucijų darbas?

Mokyklų vaikus gąsdinusi, reketavusi ir galimai net smurtą panaudojusi grupelė paauglių bent kuriam laikui aprimo. Vienam smarkuolių sulaikymo terminas pratęstas iki gruodžio 11 dienos. Po incidentų virtinės policija prie mokymosi įstaigų sustiprino patruliavimą, o politikai ir institucijų atstovai toliau organizuoja susitikimus ir ieško problemos sprendimo būdų.

Pirmadienį apie tai merijoje diskutavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Savivaldybės, policijos ir kitų institucijų atstovai. Pasak Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio, susitikime prieita prie bendros išvados, kad institucijos nedirba taip vieningai, kaip norėtųsi.

„Bandėme suvokti, ar iš tikrųjų yra viskas taip, kaip nušviečiama spaudoje, ir kokių priemonių reikia imtis. Supratome, kad problema yra rezonansinė ir į ją reikia reaguoti. Gavome informaciją, kokia dabartinė situacija, tačiau ta medžiaga nėra skelbiama, nes kalbame apie nepilnamečius.

Priėjome prie išvados, kad reikia skirti daugiau dėmesio tam tikrų veiklų ir institucijų darbo koordinavimui. Atskirai tarsi ir dirbama, bet iškilus tokiems atvejams paaiškėja, kad esame nepasiruošę„, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Cesiulis.

Jo manymu, nereikėtų kaltės versti nei mokykloms, nei policijai, kurie, kai kurių tėvų nuomone, neva dirba neveiksmingai. Mero pavaduotojo teigimu, turi būti sukurta veiksminga sistema, kuri galėtų užkardyti tokias situacijas.

„Be abejo, galime sakyti „gerinsime, derinsime, modernizuosime, skirsime didesnį dėmesį„, bet daug svarbiau, kaip tai atrodo realybėje ir kaip tai daroma. Iš visų susitikime sulauktų pozicijų aiškėja, kad reikia užtikrinti geresnę tarpusavio komunikaciją. Pripažinome, kad yra nemažai įstatymo spragų. Nepilnamečiui neužtenka pagrūmoti pirštu.

Vaikai pakankamai gerai žino savo teises, tačiau visi pamiršta apie savo pareigas, tad manome, kad jiems visgi reikia priminti, kad teisės be pareigų neegzistuoja.

Turi būti tam tikra teisių ir pareigų vienovė. Be abejo, tam reikalingas didesnis ir mokyklos, ir visuomenės indėlis“, - sakė A. Cesiulis.

Pasak vicemero, neužtenka pripažinti, kad kai kurie vaikai yra kone visuomenės socialinės atskirties grupės dalis, kuri galbūt kenkia ar trukdo „sveikai“ visuomenei.

„Taip nėra, vaikai turi savo istorijas, todėl su tokiais vaikais reikėtų dirbti anksčiau, užkertant kelią problemoms ateityje. Niekas negali pasakyti, ar daugiau panašių incidentų nepasikartos.

Miesto policijos viršininkas patikino, kad pareigūnų budrumas itin sustiprintas. Yra tam skirti prevenciniai planai. Be abejo, galbūt reikėtų sustiprinti aplinkos stebėjimą, reikiamose vietose įrengiant vaizdo stebėjimo kameras“, - svarstė A. Cesiulis.

Ir nors bent kuriam laikui moksleivių puldinėjimas uostamiestyje baigėsi, savaitgalį apie save priminė kita paauglių grupė. Policija sulaikė 17-metį, kuris su bendrais galimai spardė automobilius Rumpiškės ir Tilžės gatvėse. Jam nustatytas 1,47 prom. neblaivumas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite