Angle down Atgal

Paaiškėjo kur lankėsi koronavirusu susirgęs alytiškis

Alytaus meras Nerijus Cesiulis paskelbė, kur lankėsi alytiškis, kuriam vakar nustatytas Covid-19:

TURIM MARŠRUTĄ. Štai ką mums pateikė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Alytiškis, kuriam vakar nustatytas koronavirusas, kovo 10 d. lankėsi automobilių remonto ir autodetalių parduotuvėje „Ersida”, Ūdrijos g. 39. (Patalpos dezinfekuotos, darbuotojai jaučiasi gerai) Kovo 15 d. apie 20 val. apsipirkinėjo didžiojoje „Maximoje”, Santaikos g. 34G. Kovo 24 d. kreipėsi į Alytuje esantį tyrimų punktą.

Aš suprantu Jūsų pyktį ir nerimą.

Iš neoficialių šaltinių sužinome, kad turime pirmąjį alytiškį, užsikrėtusį koronavirusu. Skelbti ar ne? Pirmu atveju – alytiškiai užplaks, kad žinojome ir nepasakėme, kitu – sistema, kad nelaukėme oficialaus patvirtinimo. Ir kas bus kaltas, jei atvejis – nepasitvirtina? Taigi meras, nes pasakė per anksti.

Esu išrinktas tarnauti savo žmonės. Šaltiniu pasitikiu. Todėl alytiškiams sąžiningai pasakau, ką žinau. Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras apie jokį sergantį alytiškį informacijos neturi, nors po ligos patvirtinimo jau praėję 2 paros.

Kol jie ieško tokio žmogaus, aš jau kalbu su tuo alytiškiu, ar tikrai serga, kaip jis jaučiasi, ar prižiūrimas. Tik gerokai po pietų ir tik po mano pareiškimo visuomenės sveikatos specialistams šį atvejį patvirtina Vilnius.

Aš suprantu, kad norite žinoti čia ir dabar. Aš noriu žinoti taip pat. Juk turiu ir tėvus, ir uošvius, ir daug artimųjų, kurie patenka į rizikos grupę. Man rūpi lygiai taip pat kaip Jums. Bet informacija, patys matot, keliauja kelias paras. Todėl sunku operatyviai pasakyti, kur ir kada užsikrėtęs žmogus buvo.

Dėl privalomo karantinavimo pasakysiu taip – jeigu žmogus turi sąlygas saugiai izoliuotis, yra sąžiningas ir sąmoningas – aš esu 100 proc. už tai, kad jis ir izoliuotųsi savoje aplinkoje. Bet ne visi tokie. Tikiuos, dabar juos aktyviai stebės policija.

Girdėjome skundus dėl kambarių, maisto, lovų ir vandens iš tų, kurie buvo priverstinai karantinuoti. Toks buvo centrinės valdžios įsakymas ir savivaldybė jį privalėjo vykdyti. Apie situaciją paaiškinsiu visiems: žmonės jau alkani atvyko iš Vilniaus, tuo metu čia vyko procedūriai reikalai, natūralu, teko palaukti.

Bet tikrai niekas badu nemarino. Ir karšti patiekalai, vanduo, kava. Maistą ruošė „Šventė Jums” – ten porcijos tikrai didelės. O jei vandens buteliukuose pritrūko – kodėl iš krano atsigerti negalima? Juk Alytuje vanduo yra vienas švariausių. Aš pats tik iš krano geriu.

Per dieną mūsų koordinatoriai atsiliepia į daugiau nei 200 skambučių. Visiems visko reikia. Kiekvienas su savo pageidavimais. Savivaldybės darbuotojai, kurie tikrai nėra baigę viešbučių administravimą iš karantinuotųjų prisiklausė visko: man žuvies, man tokio vandens, o ne tokio, man reikia vaizdo į parką, o aš noriu gyventi ***** viešbutyje, kokio Alytuje net nėra. Po galais – juk karantinas, o ne kurortas. Supratingumas – štai ko mums visiems trūksta.

Ir pabaigsiu šiuo žavingu vaizdeliu prie LIDL. Aš suprantu, kad vištos po 1,49, o kiaušiniai euro nesiekia. Bet jei, neduok Dieve, užsikrėsite, nesinorės nei vištos, nei kiaušinio.

Kai baigsim sukčiauti, o sąžiningai laikysimės karantino taisyklių – gal tada ir baigsis tas užsikrėtusiųjų ir aukų skaičiavimas.

Viskas mūsų rankose.

#LiekuNamuoseNesMyliu

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite