Angle down Atgal

Paaiškėjo, ką naujoji valdančioji dauguma siūlo į rajono mero pavaduotojus

Paaiškėjo, kurį tarybos narį naujoji valdančioji dauguma parinko rajono merui Skirmantui Mockevičiui užimti jo pavaduotojo pareigas. Kandidatas į vicemero postą pristatytas lapkričio 26 dienos tarybos posėdyje. 

Užimti vieną svarbiausių valdžios postų – rajono vicemero pareigas, – pasiūlytas Petras Vainauskas, į šios kadencijos savivaldybės tarybą išrinktas visuomeninio rinkimų komiteto sąraše „K. Šimkaus komanda. Už Jurbarko kraštą“. Ketvirtadienį eilinis tarybos posėdis vyksta nuotoliniu būdu, o slaptas balsavimas vyko gyvai. Sudarytos sąlygos balsuoti rajono savivaldybės administracinio pastato, civilinės metrikacijos biuro patalpose, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Pats kandidatas, P. Vainauskas, į jokias kalbas, “Mūsų laiko” šnekinamas prieš tarybos posėdį telefonu, nesileido. Siūlė palaukti posėdžio pabaigos. Kalbesnis buvo socialdemokratų frakcijos seniūnas, tarybos narys Audronis Zairys, paprašytas pakomentuoti tokio valdančiosios koalicijos sprendimo argumentus. Pasak socialdemokrato, P. Vainausko kandidatūra tiko visiems naujos valdančiosios daugumos nariams – buvo daugiau kandidatų, bet apsisprendė siūlyti šį tarybos narį. Vienas iš argumentų - pastarasis turintis patirtį darbo savivaldybėje, Priminsime, kad P. Vainauskas 2011-2015 metų tarybos kadencijos metu užėmė rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tuomet jį delegavo Darbo partija, kurios sąrašu jis ir išrinktas į rajono savivaldybės tarybą.

P. Vainauskas tarybos nariams prisistatė trumpai – kur gimęs, kokius mokslus kur baigęs, priminęs savo darbo patirtį Jurbarke, pabrėžęs, kad pusę gyvenimo atidavė „Jurbarko Jursa“. Šiai įmonei daug metų vadovavo ir dirbo iki 2011 metų, kuomet buvo paskirtas rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, ką vadina savo sugebėjimų piku. Kandidatas kolegoms siūlė nusiimti politines kaukes. “Padėkime nesutarimų, principų krepšelį į šoną. Susiimkime savyje ir pradėkime dirbti kartu Jurbarko kraštui, dėl ko mus žmonės išrinko”, - ragino P. Vainauskas, patikinęs, kad ateina ne pyktis, o ieškoti sąlyčio taškų. „Judėkime į priekį bendromis jėgomis“, – ragino kandidatas. 

P. Vainauskas gimęs Smalininkų mieste 1956 metų balandžio 2 dieną. 1979 metais yra baigęs tuometinį Vilniaus inžinerinį statybos institutą, įgijo inžinieriaus statybininko specialybę. Žmona Elvyra Vainaukienė dirba Jurbarko PSPC bendrosios praktikos gydytoja. Užauginęs dvi dukras. Deklaruoja esantis UAB “Jurbarko Jursa” akcininkas, nuo 2015 metų buvo šios įmonės darbuotojas. Iki tol P. Vainauskas užėmė šios įmonės direktoriaus pareigas. Šiuo metu savo privačių interesų deklaracijose dar nurodęs nuo 2018 metų esantis Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos bendruomenės tarybos narys, nuo 2018 metų yra ir visuomeninio judėjimo „Kurkime Jurbarko kraštą kartu“ narys. Šiuo metu P. Vainauskas eina tik tarybos nario pareigas. Paklaustas, kur ir kokias pareigas šiuo metu užima, atsakė, kad "išėjęs į užtarnautą pensiją".

Naujų vicemero rinkimų prireikė po to, kai, pasikeitus tarybos valdančiajai daugumai, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas buvo atleistas prieš terminą tarybos 2020 m. rugsėjo 10 d. sprendimu.

Slapto balsavimo rezultatais P. Vainauskas išrinktas rajono vicemeru.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite