Angle down Atgal

Ornitologai sunerimę: siekiama „prastumti“ leidimą medžioti visus vandens paukščius?

Didelio visuomenės pasipiktinimo sulaukęs Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos siekis įteisinti Lietuvoje medžioklę lankais, pasirodo, nėra vienintelis prieš gamtą nutaikytas įstatymo kirtis. Antradienį Lietuvos ornitologų draugija išplatintame pranešime paskelbė, jog minėtoje įstatymo pataisoje atsirado ir dar vienas nerimą keliantis punktas.

LOD išplatintame pranešime socialiniuose tinkluose gamtos gynėjai skelbia:

„Lankai – dar ne viskas. Matomai tai buvo tik vienas iš triukų siekiant pridengti daug kitų tuo pačiu Aplinkos ministro parašu bandomų „prastumti“ medžioklės pakeitimų.

Vienas tokių – be visuomenės derinimo naujose medžioklės taisyklėse nuo penktadienio atsiradusios eilutės, jog medžioti žuvininkystės tvenkiniuose galima ne tik kormoranus, bet ir visus žuvilesius paukščius! Toks sprendimas kardinaliai prieštarauja tiek Europos, tiek ir Lietuvos gamtosaugos įstatymams, nes juo atrišamos rankos medžioti net ir tokias paukščių rūšis kaip pilkasis garnys (populiacija sparčiai nykstanti), didysis dančiasnapis (ką tik išbrauktas iš raudonosios knygos), kragai, ir kiti nuo žuvų priklausomi paukščiai.

Lietuvos ornitologų draugija griežtai nepritaria tokiam taisyklių pakeitimui.

"55. Žuvilesių paukščių ar saugomų rūšių žinduolių, darančių didelę žalą, gausa žuvininkystės tvenkinių teritorijoje reguliuojama vadovaujantis Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo, /.../ nustatyta tvarka.“

Ministras „nuramino“ visuomenę atšaukdamas vienintelį medžiojimo lankais leidimą. Tačiau visi medžioklės taisyklių pakeitimai yra didelis žingsnis atgal medžioklės etikoje. Reikalaujame juos atšaukti, o teisėkūros principus pažeidusį ir ūkinį interesą atsovaujantį ministrą – atsistatydinti“.

Ornitologų draugijos pranešimą palydi grotažymė #MažeikaTraukis.

Daugiau skaitykite: Medžioklę lankais įteisinusiam K. Mažeikai aktyvistai įteikė J. Biliūno „Kliudžiau“

Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė: tvirtinant tvarką dėl medžioklės lankais, nebuvo atlikta analizė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite