Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Angle down Atgal

Opozicijos lyderis J. Sabatauskas ragina kuo greičiau spręsti advokatų krizę

Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas ragina valdančiuosius kuo greičiau spręsti valstybės skiriamų advokatų krizę, kurie atsisako imtis bylų, nes valstybė jiems vėluoja sumokėti algas 3-4 mėnesius.

Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario, advokatams ėmus protestuoti, Vyriausybė prieš mėnesį pažadėjo atsiskaityti, tačiau vadinamoji advokatų krizė tęsiasi.

Opozicijos lyderis J. Sabatauskas teigia, kad valstybė lieka įsiskolinusi advokatams pusę milijono eurų. Pasak politiko, vis sudėtingiau rasti, kas teiktų nemokamą teisinę pagalbą nepasiturintiems klientams, kurie neturi pinigų pasamdyti gynėją.

„Valdantiesiems jau turbūt tapo įprasta skriausti pačius silpniausius. Dabar jie sudarė situaciją, kai piliečiai, neturintis išteklių samdytis brangių advokatų, yra paliekami be galimybės ginti savo interesus. Vyriausybė jau 3-4 mėnesius nesumoka atlygio daugiau nei keliems šimtams advokatų, kurie teikia valstybės garantuojamą teisinę pagalbą nepasiturintiems piliečiams“, – sako opozicijos lyderis socialdemokratas J. Sabatauskas.

Atsisakymas atstovauti bylose – tai savotiškas valstybinių advokatų streikas. Pasak parlamentaro, jie skundžiasi, kad valandinis apmokėjimas bylose už atstovavimą kaip valstybės paskirto gynėjo yra vienas mažiausių Europoje ir pats menkiausias iš visų Baltijos valstybių, nes įkainis už valandą advokato darbo siekia 13 eurų.

„Skola advokatams jau viršija pusę milijono eurų. Nuo šito kenčia ne tik mūsų valstybės prestižas. Čia pat kyla klausimų, kaip užtikrinsime įstatymuose numatytą įsipareigojamą ginti Lietuvos piliečius? Ar valdantiesiems rūpi, kad būtų atstovaujami tik tie, kurie gali susimokėti?“ – klausia Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys.

Pasak J. Sabatausko, valdantieji, neatsiskaitydami valstybės advokatams už teisinę pagalbą, stabdo ir nusikaltimų tyrimą. Bylos vilkinamos dėl vis labiau užsitęsiančių advokatų paieškų. Socialdemokratas primena, kad valstybė yra įsipareigojusi skirti gynėjus nepilnamečiams, kitakalbiams, neįgaliesiems.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite