Angle down Atgal

Opozicijos J. Narkevičiaus atsakymai neįtikino: išsiskyrė nuomonės, kaip elgtis toliau

Į Seimo tribūną iškviesto susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymai į pateiktus klausimus, įsiplieskus skandalui dėl galimos korupcinės veiklos, opozicijos neįtikino.

Konservatoriai teigia, kad ministro atsakymų nesupratę todėl, užsiminė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, neatmestina galimybė, kad J. Narkevičiui bus inicijuota interpeliacija ar net parlamentinis tyrimas. Tuo tarpu liberalų atstovas Eugenijus Gentvilas, pritardamas konservatorių mintims dėl esą nuo klausimų išsisukinėjusio J. Narkevičiaus, galimybės interpeliacijai ar kitokioms procedūroms Seime teigė nematąs.

„Ši operacija vadinasi „Išgelbėti eilinį Narkevičių“. Mestos visos pastangos ir pajėgos pirmininkaujančių“, – po ministro J. Narkevičiaus atsakymų Seimo tribūnoje teigė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, pridurdamas, kad apskritai sunku buvo suprasti J. Narkevičiaus atsakymus.

Jo kolegė partijoje Agnė Bilotaitė atsakymus įvertino perfrazuodama premjerą Saulių Skvernelį, pastarąją savaitę LRT tyrimą dėl J. Narkevičiaus pavadinusį „sekamomis pasakomis“.

„Aš tai galėčiau pavadinti sekamomis pasakomis. Bandoma kažką vynioti, bet atsakymų normalių neišgirdome, bandoma prisidengti savo mirusiais tėvais“, – teigė politikė ir neatmetė galimybės ateityje inicijuoti atitinkamas procedūras J. Narkevičiui.

„Opozicija tarsis dėl interpeliacijos ir artimiausiu metu svarstys dėl šio klausimo“, – teigė politikė Jai antrino ir opozicijos lyderis G. Landsbergis.

„Tai yra būdas gauti tikslius atsakymus. Tačiau mes turime būti apsisprendę, kad tai yra geriausias kelias. Tarsimės su opozicija“, – aiškino G. Landsbergis.

Savo ruožtu liberalas E. Gentvilas teigia, kad opozicijai imtis tokių priemonių, apie kurias užsiminė A. Bilotaitė ir G. Landsbergis, neverta.

„Nematau prasmės. Interpeliacija sugrius, valdantieji turi daugumą. Bus sakoma, kad ir Seimas reabilitavo Narkevičių. Mano manymu, jei jau vyksta ikiteisminis tyrimas, tai viskas ir turi judėti šia kryptimi. Politinės atsakomybės klausimus opozicija gali kelti, bet užsiimti bevaisėmis interpeliacijomis – nematau prasmės“, – Seime žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Politiko manymu, lemiamą žodį šioje istorijoje turėtų tarti visgi premjeras.

„Tai yra premjero atsakomybės klausimas. Jeigu Skvereliui viskas aišku, tada viskas gerai. Narkevičius turėtų premjerui pateikti dokumentus, premjeras peržiūrėti ir pranešti visuomenei, ar viskas tvarkoje. Duoti savo garbės žodį. Dabar premjeras pradeda guldyti galvą nematęs dokumentų. Tai nerimta“, – kalbėjo E. Gentvilas, pridurdamas, kad po J. Narkevičiaus atsakymų aiškumo didesnio neatsirado.

„Man atrodo, kad po šių atsakymų skaidrumo nepadaugėjo. Yra nesutampančių duomenų – namo rekonstrukcijos kaina: tarp 150 tūkst. šiandien pasakytų ir 400 tūkst. su viršum litų, anksčiau išdėstytų. Man nuostabą kelia tai, kad paprastas valstybės tarnautojas šiuo laikotarpiu negalėjo turėti didelių pajamų, tačiau namą rekonstruoja pakankamai greitai be jokių paskolų“, – svarstė E. Gentvilas.

Seimo ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje J. Narkevičius atsakinėjo į opozicijos pateiktus klausimus dėl jo namo renovacijos Trakuose. Opozicija, reaguodama į LRT atlikto tyrimo išvadas, kėlė ir ministro politinės atsakomybės klausimą.

Tribūnoje J. Narkevičius pareiškė neketinąs atsistatydinti ir melu vadina teiginius, esą jis padėjo bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

„Neketinu atsistatydinti. Kartu džiaugiuosi, kad žiniasklaida jau pradėjo kritiškai vertinti šią sukurptą ir baltais siūlais susiūtą istoriją“, – Seimo tribūnoje, atsakydamas į Seimo narių klausimus, sakė J. Narkevičius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite