Angle down Atgal

Odontologai iš Austrijos ir Vokietijos patirties semiasi Šiauliuose

2018-aisias Šiauliuose duris atvėrė „Šiaulių implantologijos klinika“ su mokymo centru „European Implant Academy, į kurį jau ne pirmus metus patirties semtis atvyksta gydytojai odontologai iš Austrijos bei Vokietijos. Juos veda patyręs burnos chirurgas Imantas Vatėnas.

2019-ųjų rugpjūtį į šį mokymo centrą pradėjo vykti Austrijos ir Vokietijos gydytojų odontologų grupės. Per praėjusius metus Šiauliuose apsilankė trys tokios grupės. Šie mokymai buvo labai sėkmingi, tai įvertino Vokietijos kompanija „Argon“, kuri įrengė analogišką mokymo centrą savo šalyje. Šiais metais jau yra suplanuoti net aštuoni mokymo kursai. Pusė jų vyks Šiauliuose, kiti keturi – Vokietijoje.

Mokosi ir teorijos, ir praktikos

Ko Šiauliuose mokosi Austrijos ir Vokietijos gydytojai odontologai? Mokymus vedantis burnos chirurgas I. Vatėnas sako, kad specialistai čia gilina dantų implantavimo žinias bei įgūdžius tiek iš teorinės, tiek iš praktinės pusės.

„Kursų programą sudaro trys dalys: teorinė, kurioje specialistams vedami teoriniai seminarai dantų implantacijos tematika, praktinis fantomų kursas, kuriame ant muliažų imituojamos identiškos realioms situacijos, pasitaikančios žmogaus burnos ertmėje. Trečiajame etape gydytojai turi progą dalyvauti realioje dantų implantavimo operacijoje, kurią jie gali ne tik stebėti, bet ir patys asistuoti”, - pasakoja I. Vatėnas.

Operacija būna tiesiogiai transliuojama ekrane konferencijų salėje, todėl atliekamą procedūra gyvai nuotoliniu būdu gali stebėti gydytojai bet kuriame pasaulio taške.

Šiauliečiai stebina užsienio odontologus modernumu ir inovacijomis

Turbūt neišvengiamai kyla klausimas, ko gi naujo specialistai iš tokių stiprių ir išsivysčiusių Europos šalių gali sužinoti Šiauliuose. I. Vatėnas sako, kad nuvertinti mūsų odontologų tikrai nereikėtų.

„Tikrai turime kuo pasidalinti su Austrijos bei Vokietijos gydytojais odontologais ir net juos nustebiname. Atvykusiems į „Šiaulių implantologijos kliniką“ specialistams pirmiausiai didelį įspūdį palieka sąlygos, kuriomis mes dirbame. Svečiai nustemba, kad mūsų klinika niekuo nenusileidžia modernioms odontologijos klinikoms, esančioms jų šalyse” - džiaugiasi I. Vatėnas.

Kitas užsieniečius stebinantis aspektas – Šiaulių odontologų naudojamos įrangos modernumas. Tai 3D rentgeno aparatai, burnos ertmės intraoraliniai skeneriai, skaitmeniniu būdu skenuojantys paciento dantis ir burnos ertmę, modernūs anestezijos-sedacijos aparatai. Tai technologijos, suteikiančios gydytojams galimybę virtualiai ir labai tiksliai suplanuoti visą dantų impalantacijos procedūrą, dar gerokai prieš operaciją.

Svečiai džiaugiasi galimybe realiai pamatyti ir išmėginti, kaip veikia ši įranga, kaip galima ją panaudoti, o įgytą patirtį pritaiko savo odontologijos klinikose.

Nauda tiek mokiniams, tiek mokytojui

I. Vatėnas sako, kad šių mokymų nauda neabejotinai yra abipusė: tiek gydytojams iš užsienio, tiek ir pačiam mokymų vedėjui.

„Mokymų procesas yra neatsiejamas nuo asmeninio tobulėjimo. Gali atrodyti, kad jei mokai kitus, tai jau viską žinai. Tačiau taip tikrai nėra. Kad būtum įdomus, visada turi stengtis būti žingsniu priekyje. Tai labai motyvuoja ir skatina tobulėti profesinėje srityje” - teigia I. Vatėnas.

„Šiaulių implantologijos klinika“ šiuos mokymus organizuoja bendradarbiaudama su Vokietijos įmone „Argon“, gaminančia dantų implantus, kaulinius pakaitalus ir kitas dantų implantavimo procedūroms reikalinga medžiagas. Taigi naudos gauna ir šis klinikos partneris, mat viešėdami Šiauliuose Austrijos ir Vokietijos gydytojai tuo pačiu mokosi dirbti su „Argon“ produkcija.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite