Angle down Atgal

NVSC prašo žmonių kantrybės ir geranoriško bendradarbiavimo

Siekdami kuo operatyviau susisiekti su koronavirusine infekcija užsikrėtusiaisiais, nustatyti sąlytį su jais turėjusius žmones ir taip užkirsti kelią infekcijai plisti, epidemiologinę diagnostiką šiomis šventinėmis dienomis atlieka visi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) centrinių skyrių, Vilniaus departamento darbuotojai, taip pat NVSC talkinantys kariai savanoriai. Kiti NVSC padaliniai visoje Lietuvoje taip pat dirba įprastu darbo režimu.

Tai reiškia, kad žmonės gali sulaukti skambučio ir iš visuomenės sveikatos saugos, ir iš personalo, teisės, komunikacijos ar kitų specialistų, todėl NVSC žmonių prašo būti kantrius ir geranoriškus.

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, labai sudėtinga situacija Vilniaus apskrityje. Dėl to šiomis šventinėmis dienomis užsikrėtusių žmonių informaciją renka visi NVSC darbuotojai, įskaitant ir tuos, kurie iki šiol dirbo su COVID-19 susijusį darbą, bet nevykdė epidemiologinės diagnostikos.

„Tai žmonės, kurių dauguma nėra užkrečiamųjų ligų specialistai. Daugelis jų apklausinėja žmones pirmą kartą, todėl visuomenės prašome supratingumo, konstruktyvaus bendradarbiavimo, kantrybės. Tikrai nevyks viskas taip gretai, kaip tuo atveju, jei skambintų užkrečiamųjų ligų specialistai. Dėl to skambučių žmonės gali sulaukti ir vakare, ir visokių situacijų gali būti. Tačiau tikslas visų vienas ir bendras – kuo greičiau nustatyti kontaktus, juos izoliuoti, taip užkertant kelią tolesniam infekcijos plitimui“, – NVSC pranešime cituojama R. Lingienė.

Taip pat NVSC prašo ir žmonių, kurie įmonėse, organizacijose, įstaigose yra atsakingi už COVID-19 ligos valdymą, atsiliepti į skambučius, kuo operatyviau specialistams pateikti sąlytį turėjusių darbovietėse kontaktus – vardą, pavardę, telefono numerį. Jeigu darbovietėse žinoma apie tai, kad užsikrėtė darbuotojai, atsakingų žmonių prašoma tokią informaciją paruošti iš anksto, dar iki specialistų iš NVSC skambučio.

Savo ruožtu, užsikrėtę žmonės, t. y. tie, kurie gavo teigiamą testo koronavirusinei infekcijai nustatyti atsakymą, turėtų būti pasiruošę pateikti informaciją apie jaučiamus simptomus, ligos eigą, užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius namų ir darbo aplinkoje asmenis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite