Angle down Atgal

Nutylėta kova Lukiškėse: itin pavojingas žudikas pareigūnus puolė savadarbiais ginklais

Balandį uždarytame Lukiškių kalėjime beveik prieš metus įvyko itin pavojingas, tačiau visuomenei beveik nežinomas incidentas – labai pavojingas žudikas, už įvairius nusikaltimus nuteistas kalėti 25 metus, savadarbiais ginklais ir verdančiu vandeniu puolė Lukiškių prižiūrėtojus. Už tokį elgesį kaliniui laikas, kurį teks praleisti už grotų, pailgėjo keleriais metais.

39 metų Jonas Dovidavičius retai kada buvo minimas spaudoje, tačiau šis vyras yra vienas pavojingiausių kalinių, kalėjusių Lukiškėse pastaraisiais metais – nuo 2000-ųjų J. Dovidavičius buvo dešimtį kartų nuteistas už nepilnamečio išžaginimą, pabėgimą iš pataisos namų, turto prievartavimą, eilę plėšimų ir vagysčių, taip pat nužudymą, kurį įvykdė jau kalėdamas už grotų. Kartą J. Dovidavičius su bendru pasmaugė kitą kalinį, mat šis buvo „ožys“ – skundikas, po kelių metų kitą vyrą pasikėsino nužudyti iš chuliganiškų paskatų. Už visą virtinę nusikaltimų 2010 m. J. Dovidavičius buvo pripažintas pavojingu recidyvistu ir nuteistas kalėti 25 metus.

Nors beveik dešimtį metų paskirtos bausmės jau atliko, likęs laikas J. Dovidavičiui prailgs keleriais metais. Beveik prieš metus, 2018 m. rugsėjo 22 d. vakarą, kalinys pasipriešino Lukiškių prižiūrėtojams – atidarius kameros duris, bandė juos apiplikyti karštu vandeniu, o tuomet griebėsi ginklų – savadarbio peilio ir užgaląsto šaukšto, kurio kotas buvo paverstas ašmenimis.

Vilniaus miesto apylinkės teisme J. Dovidavičius atsisakė duoti parodymus, todėl buvo pagarsinti parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Tyrėjams kalinys pasakojo, kad tądien nuo pat ryto kilo konfliktas tarp jo ir vieno iš pareigūnų, mat buvo jo eilė eiti žaisti tenisą, tačiau J. Dovidavičiaus niekas neišvedė. Tuomet kalinys ėmė reikalauti pakviesti vyriausiąjį specialistą, tačiau prižiūrėtojas atsakė, kad tokie iškvietimai – ne jo reikalas. Supykęs J. Dovidavičius ėmė grasinti, kad atėjus vakarienei apipils pareigūną karštu vandeniu, tačiau šis esą tik pasišaipė, kad tuo metu jau nebedirbs.

Atėjus vakarienės metui, kalinys pažadą ištęsėjo – karštu vandeniu bandė aplieti prižiūrėtoją, tačiau, kaip pats teigė, pamatęs, kad tai jau kitas asmuo, stengėsi vandenį nukreipti į sieną, kad neaplietų niekuo dėto žmogaus. Taip kilo incidentas, į kurį suskubo ir kiti prižiūrėtojai. Pamatęs, kad reikalai prasti, kalinys griebėsi savadarbį peilį ir ėmė grąsinti, kad pasiims bent vieną pareigūną su savimi.

Visgi J. Dovidavičius peilio nepanaudojo – pareikalavus pareigūnams, metė jį į koridorių ir iškart buvo „pavaišintas“ elektrošoku. Tuomet kalinys griebėsi užgaląsto šaukšto, tačiau panaudoti nespėjo, mat buvo nukenksmintas ašarinėmis dujomis, elektrošoku ir galiausiai uždėtais antrankiais.

J. Dovidavičius paaiškino, kad peilį buvo radęs atsitiktinai ir pasiliko savigynai. „Peilio nuteistiesiems turėti negalima, bet daug kas turi ir naudoja“, – aiškino kalinys. Tuo tarpu šaukštą vyras teigė turėjęs nuo 2005 metų, tačiau užgalandęs prieš kelis metus, mat norėjo kameroje prisukti televizorių, o administracija nesutiko jam išduoti atsuktuvo.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Giedrė Norvilienė pavojingą kalinį, šiuo metu iškeltą į pataisos namus, už pasipriešinimą pareigūnams ir neteisėtą ginklų laikymą nuteisė 2 metų 1 mėnesio 15 dienų laisvės atėmimo bausme. Iš viso J. Dovidavičiui už grotų teks praleisti dar daugiau nei 17 metų.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite