Angle down Atgal

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste

Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto Klaipėdos uoste tvarkymo. Tyrimas nutrauktas konstatavus, kad nepadarytos įtartos nusikalstamos veikos.

Kaip skelbiama Klaipėdos uosto pranešime, uosto direkcija užterštą gruntą, iškastą uosto akvatorijoje, tvarko nenusižengdama įstatymams bei teisės aktams, darbai vykdomi turint visus reikalingus leidimus ir nepažeidžiant aplinkosaugos reikalavimų.

Užteršto grunto aikštelėje nevyksta jokie technologiniai procesai, kurių metu susidarytų aplinkai kenksmingos medžiagos.

Pranešime spaudai teigiama, kad uosto akvatorijos dugne esantis gruntas prieš kasant yra kruopščiai ištiriamas pagal normatyvinio dokumento reikalavimus. Klaipėdos uoste gruntą paima ir tiria įmonė, atitinkanti keliamus reikalavimus ir turinti leidimą vykdyti šiuos darbus.

Grunto tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Atlikus tyrimus ir nustačius, kad gruntas yra IV užterštumo klasės, jį gramzdinti jūroje draudžiama, todėl jis sandėliuojamas užteršto grunto aikštelėje.

Šiuo metu užteršto grunto aikštelėje sandėliuojama apie 190 tūkst. kub. m uoste iškasto grunto.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite