Angle down Atgal

Nustebsite: netikėti acto panaudojimo būdai, kurie palengvins jūsų gyvenimą

Acto turbūt rastume kiekvienos šeimininkės virtuvėje. Jis nepakeičiamas konservuojant daržoves, gaminant įvairius padažus. Tačiau šį produktą galima naudoti ne vien kulinarijoje. Actas gali puikiai pasitarnauti buityje ir kai kuriuos sunkiai įveikiamus ar erzinančius darbus padeda atlikti itin lengvai. Štai keli acto panaudojimo būdai, kurie jus maloniai nustebins.

Indaplovės valymui ir priežiūrai

Actas gali būti puikus indaplovės tablečių pakaitalas tomis dienomis, kai jų pritrūksta. Actas yra pakankamai stiprus, kad prasiskverbtų į riebalus ir netgi gali padėti išvalyti indaplovės nešvarumus, ypač po ilgo naudojimo. Drąsiai galite retkarčiais paleisti tuščią ciklą su puodeliu acto, kad išvalytumėte indaplovę ir pailgintumėte jos tarnavimo laiką.

Rankšluosčių purumui grąžinti

Laikui bėgant, dauguma rankšluosčių praranda savo purumą, ypač jei juos naudoja keli šeimos nariai. Norėdami juos atgaivinti, prieš skalbiant į skalbyklę įpilkite puodelį acto. Nustebsite, kokie purūs vėl taps jūsų rankšluosčiai. Tiesa, nebandykite to su kitokio tipo audiniais, galite juos sugadinti.

Mėlynėms gydyti

Įsitaisyti mėlynę nėra malonu, o ir atrodo ji itin neestetiškai. Greičiau išgydyti mėlynę gali padėti actas. Pabandykite suvilgyti juo vatos tamponėlį ir reguliariai patepti pažeistą vietą. Tai turėtų padėti mėlynei šiek tiek greičiau pradingti nuo jūsų kūno.

Sunkiai įveikiamoms dėmėms valyti

Turbūt kiekvienas žino tą jausmą, kai netyčia ištepame mėgstamą drabužį ir nebegalime tos dėmės išvalyti. Dėl to neretai tenka atsisveikinti su mėgstamu rūbu, nes net ir po kelių skalbimų, ypač jei drabužis šviesios spalvos, gali nepavykti dėmės atsikratyti. Pabandykite įtrinti šiek tiek acto tiesiai į dėmę. Taip jos nepašalinsite iš karto, tačiau po keleto skalbimų tikrai pavyks. Greitai drabužis bus kaip naujas.

Medinių baldų įbrėžimams panaikinti

Šį triuką žino nedaugelis, bet jei ant medinių baldų atsirado įbrėžimų, dubenyje sumaišykite šiek tiek obuolių sidro acto su jodu. Paskirstykite šį mišinį ant įbrėžimų ir stebėkite, kaip greitai jie dingsta. Jei mediena tamsesnė, pabandykite naudoti didesnę jodo koncentraciją, kad pasiektumėte norimą rezultatą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite