Angle down Atgal

Nuostabūs dalykai, kurie nutinka tau ir tavo kūnui juokiantis

Kaip smagu mėgautis geru juoku: mums patinka klausytis juokingo pokšto, būti šalia žmonių, turinčių gerą humoro jausmą, ir žiūrėti komedijas. Tačiau kartais mes pasiduodame niūriai nuotaikai ir pamirštame, kad juokas turi didžiulės naudos mūsų sveikatai ir psichologinei gerovei.

Juokas gerina jūsų santykius. Tyrimai rodo, kad juokas daro jus atviresnius naujiems žmonėms ir padeda kurti bei stiprinti santykius. Būkime atviri, juk bet kokia draugystė ar santykiai su kolegomis be juoko būtų tiesiog nuobodūs ir varginantys.

Juokas gerina atmintį ir mažina stresą. Tyrimas parodė, kad juokas gali sustiprinti jūsų gebėjimą prisiminti dalykus ir kartu sumažinti streso hormono kortizolio kiekį, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Net jei manote, kad turite siaubingą atmintį, tai pagerinsite tik dažnai ir nuoširdžiai juokdamiesi.

Juokas daro jus ištvermingus. Ar kada nors nervingai juokėtės nepatogioje ar sunkioje situacijoje? Viename tyrime teigiama, kad juokas gali padėti jums reguliuoti savo emocijas susidūrus su tam tikru iššūkiu. Net jei aplinkiniams kels nuostabą jūsų juokas į sunkią situaciją, nekreipkite dėmesio, jie tiesiog nežino fakto, kad juokas gali padėti.

Juokas gerina jūsų sveikatą. Pavyzdžiui, vieno cukriniu diabetu sergančio paciento tyrimas parodė, kad juokas mažina stresą ir uždegimą bei tinkamai reguliuoja cholesterolio kiekį. Kitas tyrimas parodė, kad vien tik juokingo įvykio numatymas sustiprina imuninę funkciją ir sumažina su stresu susijusius hormonus.

Juokas daro jus geresniu mokiniu. Kai bandote išmokti ko nors naujo, paprastai į viską žiūrite rimtai, esatę susikaupę, tačiau tyrimai rodo, kad geras juokas mokantis naujos medžiagos padės jums labiau susidomėti naujai studijuojamu dalyku.

Juokas daro jus patrauklų. Neseniai atliktas tyrimas patvirtina, kad humoras ir žaismingumas yra labiausiai vertinami potencialių romantiškų partnerių bruožai. O be to, kokie būtų romantiški santykiai, jei nebūtumėte laisvi juokauti su savo ypatingu žmogumi?

 

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite