Angle down Atgal

Nuo sausio ir Kaune didėja sąvartyno mokestis

Kauno miesto taryba antradienį pritarė atliekų priėmimo ir apdorojimo Kauno regioniniuose sąvartynuose surinkimo aikštelės mokesčiui. Nuo dabar mokamų 5 eurų už toną atliekų nuo kitų metų sausio 1-osios padidės iki 27,51 euro už toną.

Kaip politikams aiškino sprendimo projektą pristačiusi Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Redeta Savickienė, šis mokestis turėjo būti didinamas Vyriausybei priėmus nutarimą pagal Europos Tarybos direktyvą mažinti aplinkos taršą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas miesto taryboje Vygantas Gudėnas norėjo išgirsti, kokią kompensaciją dėl brangstančio atliekų išvežimo Vyriausybė yra numačiusi gyventojams, bet skyriaus vedėja pasakė, kad kompensacijos nebus. Tačiau gyventojams mokestis neturėtų daug padidėti - apie 15-16 proc. Dėl to apsispręsti Kauno politikai turės kitame tarybos posėdyje.

Pasak R.Savickienės, savivaldybė deda visas pastangas, kad būtų sudarytos sąlygos rūšiuoti atliekas ir kad sumažintume deginamų atliekų kiekį. Gruodžio mėnesį Kaune pradeda veikti nauja jėgainė, kuri degins atliekas. Jai suteiktas leidimas per metus sudeginti 200 tūkst. tonų atliekų. Iš Kauno jų gali susidaryti 80 tūkst. tonų. Dar keli tūkst. tonų bus išdžiovinta ir deginimui tinkamo dumblo iš vandens deginimo įrenginių. Opozicijos atstovams susirūpinus, kad netoli Dainavos mikrorajono Kaune pastatyta įmonė terš aplinkos orą kenkdama gyventojų sveikatai, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja R.Savickienė sakė, kad paskaičiuotas darbo režimas toks, jog dūmų tarša neviršytų normos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite