Angle down Atgal

Nuo rugsėjo ugdymo procesas bus kitoks: mokiniai privalės laikytis grupių izoliavimo principo

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė pristatė, kokių reikalavimų turės laikytis mokyklos dėl koronaviruso krizės. Pasak J. Navickaitės, siekiama kuo mažesnio kontakto tarp skirtingų amžiaus grupių mokinių. Ministerija rekomenduoja mokykloms laikytis grupių izoliavimo principo, kuomet mokiniai išliks vienoje klasėje, o tik mokytojai vaikščios ir keis klases.

„Turi būti taikomas mokymosi klasėmis principas, kai į klases vaikšto mokytojai, o mokiniai yra viename kabinete, vienoje patalpoje. Mokytojas ateidamas pas mokinius galės atsinešti savo naudojamas priemones bei reikalingą mokomąją medžiagą. Akivaizdu, kad gamtos mokslų, fizinių mokslų pamokos, galės būti ugdomos tam skirtuose specialiuose kabinetuose, bet užtikrinant, kad po pamokos būtų tinkamai dezinfekuojami paviršiai, įranga ar kiti daiktai, kurie buvo naudoti pamokoje. Patalpos turi būti išvėdintos ir tinkamai pasiruošta kitos klasės atėjimui“, – sakė ji.

Rekomenduojama mokyklos organizuoti mokinių darbą taip, kad skirtingo amžiaus grupių mokiniai būtų atitinkamuose koridoriuose ar pastato dalyse, ar skirtinguose aukštuose.

„Siekti, kad kuo mažiau skirtingų klasių mokiniai tarpusavyje turėtų kontaktą mokyklose, kad būtų sumažintas kontaktas skirtingo amžiaus grupių mokiniams“, – sakė J. Navickaitė.

Norint išvengti skirtingų amžiaus mokinių susibūrimo, siūloma pietų pertrauką daryti ilgesnę. 

„Maitinimas bus galimas tiek klasėse, tiek valgyklose. Jeigu valgyklos yra didelės, jose vienu metu galės pietauti skirtingų klasių mokiniai, numatant tam skirtas erdves. Jeigu vaikai nešasi maistą iš namų, jie galės valgyti klasėje, laikydamiesi higienos taisyklių, arba mokyklos valgykloje, pietaujant būtent tos klasės mokiniams. Labai rekomenduojame mokyklos daryti ilgesnę pietų pertrauką, užtikrinant tiek poilsį, tiek tinkamą vaikų maitinimą. Valgykloje turės būti užtikrintos sąlygos darbuotojų ir mokinių rankų higienai“, – teigė ji.

Ugdymo procese draudžiama dalyvauti vaikams ir darbuotojams, karščiuojantiems ar turintiems kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių. Turės būti užtikrintos sąlygos vaikų, mokytojų, darbuotojų rankų higienai, užtikrintas dažnas patalpų vėdinimas ir valymas. Priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, gali būti rekomenduojamos apsaugos priemonių dėvėjimas tiek darbuotojams, tiek mokiniams.

„Naudoti ne tik pagrindinį įėjimą į mokyklą, bet ir kitus įėjimus, jeigu tokių yra. Taip pat numatyti rekomenduojamas mokinių judėjimo kryptis iki klasės, valgyklos ar tualeto“, – teigė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite