Angle down Atgal

Nuo retos su COVID-19 siejamos ligos mirė devynerių metų vaikas

Prancūzijoje mirė devynmetis, kuriam pasireiškė Kawasaki (Kavasakio) ligai būdingi simptomai, kurie, kaip manoma, yra susiję su naujojo koronaviruso infekcija, penktadienį pranešė jo gydytojas. Tai pirmas toks vaikų mirties atvejis Prancūzijoje, nors jų jau yra pasitaikę Niujorke ir Londone.

Vaikas mirė nuo „neurologinio pažeidimo, susijusio su širdies sustojimu“, pranešė Marselio ligoninės „La Timone“ vaikų intensyvios terapijos skyriaus vadovas Fabrice'as Michelis (Fabrisas Mišelis).

Šeštadienį miręs berniukas, kuriam buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, buvo septynias dienas gydomas ligoninėje, naujienų agentūrai AFP sakė gydytojas.

Per tris pastarąsias savaites keletas šalių pranešė apie atvejus, kai vaikams prasideda uždegimas, kurio simptomai yra panašūs į būdingus Kawasaki ligai. Mokslininkai mano, kad tai gali būti susiję su COVID-19.

Londono vaikų ligoninė trečiadienį pranešė, kad nuo šios ligos mirė lėtinėmis ligomis nesirgęs 14-metis, kuriam patvirtinta COVID-19.

Niujorko gubernatorius gubernatorius Andrew Cuomo (Endrius Kuomas) antradienį informavo, kad iš viso valstijoje jau mirė trys tokie vaikai ir dar tiriama daugiau nei 100 panašių atvejų.

Prancūzijoje nuo kovo 1-osios iki gegužės 12 dienos pranešta apie 125 panašius atvejus 4–14 metų pacientams, skelbia šalies visuomenės sveikatos agentūra.

Tarp vaikams pasireiškusių simptomų buvo karščiavimas, bėrimai, skausmai pilvo srityje, konjunktyvitas, liežuvio patinimas, paraudimas.

Kraujagyslių uždegimas ir širdies pažeidimai „gerokai labiau išreikšti“ atvejais, kaip įtariama, susijusiais su COVID-19 infekcija nei su Kawasaki liga, ketvirtadienį pranešė Prancūzijos visuomenės sveikatos agentūra.

Gydytojas pediatras F. Michelis pabrėžė, kad šis susirgimas yra retas. Vaikus reikia parodyti gydytojui, jeigu jie karščiuoja ilgiau nei dvi dienas ir jeigu pasireiškia kitų susirgimą lydinčių simptomų, patarė jis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite