Angle down Atgal

Nuo kylančių kainų pakraupusi Raisa Šarkienė: kaip išgyventi už likusius 50 eurų?

Pastaruoju metu lietuvius šiurpina nuolat kylančios maisto, degalų ir šildymo kainos. Žmonės bijo, kad sulaukus naujų šildymo sąskaitų teks badauti ar ubagauti. Viena iš tokių sunerimusių pensininkių – garsioji Raisa Šarkienė, kurios pensija vos 255 eurai.

Šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“ Raisa pasakos nuolatos skaičiuojanti, taupanti ir galvojanti, kaip išgyventi. Anot jos, viską gyvenimą dirbo Lietuvai, o dabar sunkiai suduria galą su galu. Ir taip gyvena kone visi jos kaimynai. Praėjusiais metais už šildymą Raisa mokėjo apie 130 eurų, šiemet, kaip spėja, komunalinės sąskaitos sieks apie 200. Taigi, geriausiu atveju jai iš pensijos liks apie 50 eurų. Raisa džiaugiasi, kad jai nereikia daugybės vaistų, tačiau valgo itin kukliai. Grikiai, kiaušiniai – įprastas Raisos maistas, o kavos puodelis – prabanga.

Kad Lietuvoje yra itin kukliai gyvenančių žmonių, patvirtins ir žinomas ūkininkas Audrius Banionis, kurio produkcija parduodama visoje Lietuvoje. „Ateina žmonės ir prašo 200 gramų lašinių ir dviejų kiaušinių, bet sumokės, kai jaus pensiją“, –niūrią realybę atskleis A. Banionis.

Tačiau dalyvavęs ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad tokių pensininkų, kaip Raisa – mažuma. Daugelis jo žinomų pensininkų, pavyzdžiui, jo mama arba dėdė, garsusis „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas Vidas Mačiulis, gyvena puikiai. O kalbant apie lietuvius apskirtai, dabar – itin geri laikai.

„Lietuviai bankų sąskaitose turi sukaupę apie 20 milijardų eurų. Ir indėliai vis dar kyla. Kiekvieną mėnesį dar po kelis šimtus milijonų sąskaitose daugėja ir tai nėra tiktai pačių turtingiausių gyventojų indėliai. Daugiausia yra sukaupę 55 ir vyresni asmenys“, – sako žinomas ekonomistas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite