Angle down Atgal

Nuo kovo 4 dienos Utenoje startuoja „Socialinis taksi“

„Socialinis taksi“, užtikrinantis įvairią negalią turinčių žmonių saugų ir patogų keliavimą skirtingose Lietuvos vietose, jau nuo kovo 4 dienos pradeda savo veiklą Utenos mieste. Žmonės su negalia savo pirmajai kelionei jau gali registruotis interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefono nr. +370 687 44001.

„Džiaugiamės, jog „Socialinis taksi“ sparčiai plečiasi į vis daugiau Lietuvos vietų. Mums tai – didžiulis įvertinimas ir paskata toliau tobulinti teikiamų paslaugų kokybę“, – teigia Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė, pridurdama, jog žmonės su negalia turi turėtų galimybę saugiai ir patogiai nuvykti ne tik pas gydytoją, bet ir pasiekti oro uostą, koncertą ar tiesiog pamatyti išsvajotą jūrą.

„Socialinis taksi“ nėra vien negalią turinčių žmonių vežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų, daiktų nunešimas, įsodinimas, palyda ir viskas, kas užtikrina asmens, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę. Ši paslauga visą parą teikiama įvairias negalias turintiems žmonėms pasiekti ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, oro uostą). Šiuo metu „Socialinis taksi“ aptarnauja net 3158 klientus, o 2020 metais „Socialinio taksi“ paslaugos bus teikiamos net 9-iose Lietuvos vietose: Vilniaus mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Zarasuose bei Visagine.

Kaip sakė Solveiga Ratkevičiūtė, jau 8 metus „Socialinis taksi“ kviečia žmones su negalia dalyvauti įvairiose akcijose ir renginiuose, vis daugiau žmonių su negalia yra nuvežami ir palydimi į darbus, studijas, neformalaus ugdymo užsiėmimus. Tačiau miestų infrastruktūros nespėja vystytis kartu su augančiais žmonių su negalia poreikiais. Todėl šie žmonės susiduria su gausybe iššūkių: pradedant judėjimo negalią turinčių asmenų nusileidimu daugiabučio laiptais, baigiant regėjimo negalią turinčio žmogaus orientacija neregiams nepritaikytoje aplinkoje.

„Socialinio taksi“ vairuotojai – asistentai, naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose, yra apmokyti, kaip elgtis sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą bei aptarnauti asmenis, turinčius bendravimo negalią.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite