Angle down Atgal

Nuo kitų metų dvigubėja automobilio įsigijimo ar pritaikymo kompensacijos neįgaliesiems

Nuo kitų metų sausio dvigubėja automobilio įsigijimo ar pritaikymo kompensacijos, kuriomis gali pasinaudoti vairuojantys neįgalieji ar neįgalią turinčių vaikų tėvai. Šioms pataisoms, kurias parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), jau yra pritaręs Lietuvos parlamentas.

Kai neįgaliam žmogui yra nustatytas specialusis automobilio ar jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, jis turi teisę kartą per 6 metus gauti kompensaciją įsigyti ar pritaikyti automobilį.

Transporto lengvatų įstatymu, kurį gegužės 28 d. priėmė Seimas, numatyta kompensaciją dvigubinti: 2020 m. ji siekia 1 248 eurus, tačiau nuo 2021 metų ji bus didinama iki 2496 eurų, pažymima SADM pranešime.

Kompensacija pasinaudoti gali vairuotojo pažymėjimą turintis neįgalusis. Norint ją gauti, reikia pateikti dokumentus, pagrindžiančius faktines išlaidas.

Didesnes kompensacijas galės gauti ir negalią turintį vaiką auginantys tėvai, įtėviai ar globėjai, kurių nepilnamečiam vaikui yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar visiška negalia iki 2005 metų.

Šia teise šeimos nariai, turintys vairuotojo pažymėjimą, gali pasinaudoti vieną kartą per 6 metus. Kompensacijos dydis, kai šeima augina negalią turintį vaiką, didėja taip pat kaip ir suaugusiems neįgaliesiems – nuo 1 248 iki 2 496 eurų.

Šeimos, auginančios neįgalius vaikus, kuriems po 18-jo gimtadienio nepertraukiamai nustatyta visiška negalia, o pasikeitus teisiniam reglamentavimui nustatomas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, taip pat turi teisę gauti šią kompensaciją.

Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų. SADM skaičiuoja, kad kitąmet kompensacijoms papildomai lėšų prireiks 800 tūkst. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite