Angle down Atgal

Numatoma didinti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimus

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytus Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama padidinti minimaliuosius pareiginės algos koeficientus biudžetinių įstaigų darbuotojams.

Šiais siūlymais siekiama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. nustačius 400 eurų MMA ir 132 eurų pareiginės algos bazinį dydį, jų dydžiai eurais nebūtų mažesni už nustatytą MMA ir atitiktų Darbo kodekso nuostatas, kad minimalusis darbo užmokestis - mažiausias leidžiamas atlygis už nekvalifikuotą darbą. Pasak ministro, tik D lygio pareigybėms pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma MMA dydžio - 400 eurų. Šiuo metu biudžetinėse įstaigose dirba apie 27 tūkst. nekvalifikuotų darbuotojų, gaunančių 380 eurų atlygį (MMA).

Teikiamu projektu siūloma vidutiniškai 20 eurų padidinti minimaliuosius pareiginės algos dydžius kvalifikuotiems darbuotojams, specialistams ir struktūrinių padalinių vadovams bei jų pavaduotojams, kad šis dydis nesusilygintų su nekvalifikuotais darbuotojais.

„2018 m. valstybės biudžeto projekte papildomai yra numatyta 3,8 mln. eurų mažiausiems pareiginių algų koeficientams padidinti. Taip pat įgyvendinant įstatymą 2017-2021 metais iš valstybės biudžeto asignavimų vykdytojams, valdytojams ir savivaldybėms kas metus numatyta po 16 mln. eurų įstatymų prieduose numatytiems minimaliesiems pareiginės algos dydžiams padidinti.

Prašome projektui pritarti ir svarstyti skubos tvarka“, - teigė ministras L. Kukuraitis.

Jo teigimu, priėmus šį įstatymo projektą, darbo užmokestis padidėtų 60 tūkst. darbuotojų, iš jų 27 tūkst. darbuotojų dėl MMA padidinimo.

Po pristatymo už projektą balsavo 65 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 21 parlamentaras. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Seimas taip pat sutiko svarstyti parlamentaro Jurgio Razmos pristatytus alternatyvius įstatymų pakeitimus, kuriais siūloma 0,3 punktu (apie 40 eurų) padidinti žemesnių ir vidutinių kategorijų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų pareiginės algos bazinio dydžio koeficientus, 0,1-0,2 punktu - vidutinių ir kiek aukštesnių kategorijų darbuotojų atlyginimų koeficientus.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 23 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite