Angle down Atgal

Nijolė Naujokienė: „Magiškai verčiu visus įžeidimus į vidinę šypseną“

Etaplius.lt tęsia straipsnių ciklą "Kada paskutinį kartą?", kuriame nenuobodžiai pristatome visai neseniai naujai kadencijai išrinktus Lietuvos politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Į Etaplius.lt klausimus atsakė Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė, Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Nijolė Naujokienė.

Kada paskutinį kartą?

- žiūrėjote į žvaigždes?

Nesenai. Kai buvo paskutinė nuostabi mėnulio pilnatis su daugybę šviesulių.

- lipdėte sniego senį?

Su anūkais prieš keltą metų, bet netrukus pradėjo lynoti ir mūsų sniego senis tiesiog akyse ėmė bliukšti. „Tikrus“ sniego senius nulipdydavau tik savo vaikystėje: kai sodybos tvoros poškėdavo, o sniego būdavo iki namo langų.

- padėjote kitam?

O tai jau mano tarsi hobis. Stengiuosi kuo galėdama padėti kiekvienam, kas prašo, ir matau, kad reikia. Vakar užsukau į parduotuvę. Ant laiptų klūpėjo jauna moteris. Pakalbinau ir net nesvarstydama paaukojau, nes mane ta jaunutė moteris ant šaltų betoninių laiptų prašanti pagalbos labai sujaudino. Negalėjau jos aplenkti.

- ką nors pasodinote?

Šį rudenį pasodinau braškių lysvę. Ir dar žiemai apklojau :)) Tikiuosi gero derliaus jau kitąmet, kad galėčiau pavaišinti anūkus, vaikus, draugus.

- sportavote?

Sportuoju: vaikštau pėsčiomis ir mėgstu viena namuose pasileidusi muziką pasišokti iki sušilimo. Tai ir malonumas, ir geros emocijos, ir nereikia savęs spausti.

- verkėte?

Jau nebeverkiu. Tik pastebėjau, kad kartais, visai be mano žinios, ašaros pačios susikaupia, kai pasiimu albumą ir pajuntu ilgesį mamai, broliui. Tada ir rieda jos...

- bučiavotės?

Vakar anūkėlį po karate užsiėmimo „Stoike“ pasiėmiau ir apsikabinau, ir pabučiavau. Paskui pasikalbėjome.

- nuoširdžiai juokėtės?

Dažnai. Labai daug juokingų situacijų pasitaiko kasdien.

- skaitėte knygą?

Vakaras be knygos − ne vakaras. Štai ką tik baigiau Y. N. Harario knygą „Homo deus“, Ją skaitydama įtikėjau nuostabia mūsų ateitimi.

- buvote kine?

Prieš metus laiko. Kinas man netapo prioritetine laisvalaikio leidimo forma. Jaunystėje atsižiūrėjau.

- atostogavote?

Man patinka užsiimti darbu. Atostogas ir tas dažniausiai atiduodu darbui, tačiau dabar vis ištrūkstu kažkur su savo vaikais. Bet jau kai atostogauju, tai stengiuosi išspausti 3 dalykus: daug pamatyti, aplankyti, sužinoti; pastiprinti sveikatą; pabūti su man artimais ir brangiais žmonėmis. Dažniausiai spalio mėnesį susiorganizuoju rudeninę dovaną sau. Vykstame didelė kompanija. Ir šį rudenį pasimaudžiau, išvaikščiojau rūpesčius.

- žaidėte su vaikais?

Vakar.

- čiuožėte pačiūžomis?

Čiuožiau be pačiūžų prieš 4 metus nuo statoko, apledėjusio ir žolynais apaugusio šlaito. Po to koją gydžiausi gerą pusmetį. Daugiau nepraktikuoju.

- buvote pas gydytoją, sirgote?

Apsilankau sistemingai. Esu pareiginga profilaktinių patikrinimų vykdytoja ir organizatorė. Kasmet skiepijuosi nuo gripo.

- vėlavote?

Nevėluoju.

- jautėtės įsižeidęs?

Magiškai verčiu visus įžeidimus į vidinę šypseną.

- įžeidėte kitą?

Sunku pasakyti. Į kito žmogaus vidų neįlysi. Žinau tik viena, jog sąmoningai nieko neįžeidinėju. Man toks elgesys, kai žmonės žemina, menkina ar įžeidinėja kitus atrodo labai apgailėtinai. Netoleruoju jokių įžeidinėjimo formų.

- buvote bažnyčioje?

Molėtų rajone, netoli sodybos, kurioje mėgstu leisti savaitgalius, Janonių kaimo laukuose, yra žmonių vadinama šventa vieta. Joje stovi koplyčia. Tai su anūkais, dukra ir jos vyru, jo tėvais kiekvieną šeštadienį ten iš širdies visi sukalbame savo maldas.

- pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

Negiriu savęs, bet pasidžiaugti, kad esu politikė su dideliu stažu, tikrai galiu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite