Angle down Atgal

Nidoje - menininkų forumas

Balandžio 28 d (penktadienį), Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vyks menininkų forumas, kurio metu Lietuvos ir Armėnijos dailininkai bei menotyrininkai papasakos apie vieno seniausių menininkų įkvėpimo šaltinių - kalnų ir jūros peizažų įtaką vaizduojamosios dailės kūrėjams. Dailininkų iš viso pasaulio jau nuo senų laikų pamėgtame kurorte susirinkę svečiai ne tik prisimins tęsiamą Nidos dailininkų kolonijos tradiciją ir kitas žymių dailininkų iniciatyvų, plenerų ir kūrybinių stovyklų praktikas, tačiau ir aptars šių tradicijų palaikymo ir vystymo perspektyvas, kvestionuos jų poreikį, šioms susiduriant su naujais iššūkiais.

Forume svečiuosis žymus armėnų dailininkas, Armėnijos valstybinio pedagoginio Abovyan universiteto filosofijos pedagogikos mokslų daktaras, profesorius, Artur Martyrosyan. Tikimasi, kad svečias ne tik papasakos apie savo kraštuose vystomas kalnų įkvėptų peizažo kūrėjų tradicijas, tačiau ir supažindins Neringoje susirinkusiuosius su armėnų peizažistų įgyvendintomis gerosiomis praktikomis, vystant meno stovykloms, plenerams, kūrybinėms rezidencijoms reikalingą infrastruktūrą. Savo ruožtu, Neringos muziejų edukatorė Edita Anglickaitė-Beržinskienė pristatys atitinkamas patirtis, istoriškai gajas ir šiuo metu įgyvendinamas Kuršių nerijoje.

Diskusijos metu bus aptartos esamos ir galimos jau susiformavusių minėtų ilgamečių tradicijų (plenerų, praktikų, meninių stovyklų, rezidencijų) vystymo galimybės, dėmesį žadama sutelkti ir į pranešimų metu aptartą temą – kaip ir kodėl menininką įkvepia kraštovaizdžio galios ir kaip šis procesas yra suvokiamas amžių kaitoje? Diskusiją moderuoja Neringos muziejų edukatorė Edita Anglickaitė-Beržinskienė.

Forumo programa:

12:00-13:00 Dalyvių atvykimas
13:00-13:05 Forumo atidarymas, pranešėjų pristatymas. Neringos savivaldybės Mero, administracijos atstovų sveikinimo žodis
13:05-13:25 Tapytojas Edvardas Malinauskas: „Nuostabi jaunystė“
13:25-13:45 „Subjektyviai apie... kūrybą“ - pasakoja tapytojas Ernestas Žvaigždinas
13:45-14:05 Menotyrininkas Petras Šmitas skaito pranešimą „Žvilgsnis į armėnų dailę“
14:05-14:25 Tapytojas Artur Martirosyan: „Pamąstymai apie peizažo erdvės kompoziciją“
14:25-14:45 Tapytojas Saulius Kruopis: „Ekspresionizmas ir peizažo raiška tapyboje“
15:00-16:00 Diskusija „Tandemas: kraštovaizdis – kūrėjas. Įkvepianti kraštovaizdžio galia vakar ir šiandien“

Diskusijos moderatorė - Neringos muziejai edukatorė Edita Anglickaitė-Beržinskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite