Angle down Atgal

Nevalytos Šiaulių gatvės virto čiuožykla: kur dingo kelininkai?

Šiaulius eilinį kartą žiema užklupo netikėtai. Gausiai pasnigus, dar penktadienio vakarą miesto gatvės tapo čiuožykla, o į avarines situacijas papuolę šiauliečiai piktinasi: „Kas bus atsakingas už padarytus eismo įvykius? Miegantys kelių priežiūros darbuotojai?“.

Ankstų šeštadienio rytą į Šiaulių miesto gatves išvažiavę vairuotojai buvo priblokšti. „Mieste eismo sąlygos tragiškos! Keliai nė trupučio nebarstyti ir nevalyti! Vos nepadariau avarijos!“ – piktinosi į redakciją kreipęsis šiaulietis.

Redakciją tiesiog užgriuvo pasipiktinusių miestiečių skundai su atvirais klausimas: kur dingo Šiaulių miesto kelininkai? Kodėl niekas nesirūpina vairuotojų saugumu? „Gal patiems šiauliečiams reikėjo atsikelti 4 valandą ryto ir nusivalyti miesto gatves?“ – klausė į redakciją kreipęsis vyras. 

Pasak šiauliečių, miesto gatvės buvo nevalytos dar vakar vakare, bet tuo metu snigo. Šįryt situacija nepasikeitė, vadinasi, paryčiais gatvių nuvalymu pasirūpinta nebuvo. „Nevalytos ne tik mažesnės, bet ir pagrindinės miesto gatvės. Tilžės gatvė šįryt atrodė klaikiai. Nekalbu jau apie Gardino gatvėje esantį žiedą – neįmanoma pravažiuoti!“, – įtūžį liejo šiaulietis.

R. Tijūnaitienė: „Kelininkai tikrai dirba“

Šiaulių miesto savivaldybės koordinavimo skyriaus vadovė Rigita Tijūnaitienė patikino, kad gyventojai gali būti ramūs, Šiaulių miesto gatvės tikrai valomos. „Kelininkai nuolat dirba, gatvės valomos pagal lygius. Akivaizdu, kad nespėja dėl nuolatinio snygio. Mašinų nėra tiek, kiek gatvių“, – teigė ji.

Pasak R. Tijūnaitienės kelininkai darbus pradėjo 3 val. 37 min. Iki 8 val. ryto dirbo 5 mašinos, nuvalyta 1059,3 km. Nuo 8 val. mašinos valė ne miesto gatves, o šaligatvius. Iš viso nuvalyta 72 km. miesto šaligatvių. Gatves vėl imta valyti 10 val. 30 min. Šiuo metu dirba 6 kelių priežiūros mašinos. 

Miesto koordinavimo skyriaus vadovės teigimu, panaši situacija kartosi kasmet, kai tik iškrenta daugiau sniego. „Tokioms situacijoms ruošiamės, komunikuojame su gatvių priežiūrą teikiančia įmone. Bet tuo metu, kai sninga, neįmanoma visų gatvių pilnai paruošti“, – teigė R. Tijūnaitienė.

Ji teigė, kad mašinų judėjimas yra nuolat stebimas ir prižiūrimas, bet ne visame mieste yra įrengtos kameros, todėl numatyti, kas dedasi vienoje ar kitoje gatvėje, sudėtinga. Todėl ji dar kartą paragino šiauliečius informuoti apie nenuvalytas gatves, siųsti nuotraukas el. paštu 1863@siauliai.lt., arba skambinti trumpuoju numeriu 1863. 

O kaip kelių būklę Šiauliuose vertinate jūs? Pasidalinkite nuotraukomis ir komentarais. 

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (9)

Sponsored video

Taip pat skaitykite