foto internetinė.
Angle down Atgal

Neužmirškime, kad norint būti sveiku, sveikatą reikia saugoti.

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Mes dažnai užmirštame, kad kiekvienas savo sveikatą turi saugoti. Taigi, mūsų sveikata – mūsų rankose.

Pasaulis yra užpultas taip vadinamu „Coronovirusu - 19“. Turbūt, nebeliko nei vieno pasaulio pakraštėlio kur gyvenama žmonių, kad nebūtų šio minėto viruso? Žmonija tapo taip įbauginta, kad nemažai yra atvejų, kur tiesiog miršta neužsikrėtęs vien tik iš baimės. Nuo seno būdavo sakoma, kad velnias nėra toks baisus koks yra maliavojamas. Pasiskaičius spaudą, panaršius po internetą tampa aišku, kad tokių karūnuotų virusų būta ir prieš kelis tūkstančius metų. Vadinasi, kokias vakcinas beįšradinėtų, virusų panaikinti neįmanoma. Mes šiais laikais girdime pasakymus, kad medicina yra labai daug pasiekusi, kad nėra tokių ligų, kurių negalima būtų išgydyti. Taip ištikrųjų tas tiesa. Štai, mano vaikystėje teko nekartą girdėti, apie žmones apakusius arba pradedant apakti. O apakdavo nuo taip vadinamos, "kataraktos". Šiais laikais jeigu žmogus pasirūpina savo akimis, eina pasitikrina regėjimą, ir esant kataraktai lengvai regėjimas gražinamas. Štai man pačiam buvo pradėjas silpnėti regėjimas. Tai buvo prieš kelis metus. Pasitikrinau akių klinikoje ir gydytoja pasiūlė daryti operaciją, per kurią bus sugedę lęšiukai įšimti (įšsiurbti) ir vėl matymas bus geras. Ir ištikrųjų, kaip akių gydytoja sakė, taip ir atsitiko. Šiandien džiaugiuosi geru matymu. Ateis tokia diena, kada visiškai akli, atgaus regėjimą.

Nuo pat akmens amžiaus jau buvo gydomi žmonės visokiais pačių pasigamintais vaistais, o toks žodis kaip „medicina" atsirado nuo nežinomų laikų. Šiaip nuo visokių susirgimų galima apsisaugoti. Štai mano vaikystėje vienas mano pusbrolis išginęs ankstų rytą karves į ganyklas pamatė prisirpusias, o kitas dar tik sirpstančias žemuoges nusiskynė ir suvalgė. Jį užklupo kruvinoji (staigioji džiova) ir kadangi dar vaistų gerų pokaryje nebuvo, būdamas vos 17 m., paliko šį pasaulį. O juk buvo paprastas dalykas, reikėjo tas uogas parsinešti į namus ir tik gerai nuplovus suvalgyti. Kitas atvejis buvo toks, kada vienos jaunos mergaitės mylimasis, pavežėjo motociklu kaip sakoma su vėjeliu. O ji buvo tik įšėjusi iš pirties. Taigi, vežant ją, dar plika galvą, šaltas vėjas perpūtė ir ją pasigavo, taip vadinamas „meningitas“, kuris nuvarė ją į kapus.

Taigi, daugiausia mirčių būna todėl, kad mes nesisaugome. Nuo seno visi žinojo, kad jeigu žmogus pradeda kosėti, gripuoja, tai negalima su sergančiu artimai bendrauti. Vadinasi reikia saugotis. Taip ir šitas tam tikros rūšies gripas, kuris nuo amžių buvo ir liks, jeigu nebus saugojamasi, tai ir sirgsime. O tam, kad virusai negalėtų užklupti, reikia stiprinti savo įmunitetą, valgyti vaisius, daržoves, bet mesti tabako ir alkoholio vartojimą. Juk nuo seno žinoma, kad kiekvieną žmogų supa milijonai visokių ligų mikrobai ir nusilpus įmunitetui, jie kaip vienas puls paliegusį kūną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite