Angle down Atgal

Netrukus pradės veikti nauji kelio ženklai Klaipėdoje

Dar spalio mėnesį P. Lideikio g., ant viaduko per geležinkelį, prasidėjo naujų, kintančios informacijos kelio ženklų statybos, tačiau jie dar nėra įjungti. Planuojama, kad visi darbai bus užbaigti iki Naujųjų metų.

Nors visi kelio ženklų įrenginiai ir švieslentės P. Lideikio g. jau yra sumontuoti, tačiau užtruko elektros įvado įrengimas, dėl to įjungti ženklų dar negalima.

„Kad kintančios informacijos kelio ženklai veiktų, mums trūksta tik įrengti elektros įvadus. Elektros energiją tiekianti įmonė žadėjo šią savaitę darbus užbaigti. Rangovai jau seniau yra pastatę statinį ir sumontavę įrangą, tad liks įdiegti programą ir ženklai jau veiks“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Paliakas.

Šie kelio ženklai bus skirti rodyti leistiną greitį ir oro sąlygas, taip pat įspės vairuotojus apie stiprų šoninį vėją ar susiformavusį plikledį.

„P. Lideikio gatvėje vasaros metu yra leidžiamas didesnis greitis, nei nustatyta gyvenvietėse. Kad nereikėtų keisti kelio ženklų, šie ženklai patys persijungs tam tikru metu ir informuos, koks greitis yra leistinas. Taip pat papildomai ženklai informuos ir apie oro sąlygas bei kelio dangą„, - pasakojo V. Paliakas.

Pasak V. Paliako, artimiausiuose Klaipėdos miesto savivaldybės planuose yra numatytas ir analogiško ženklo įrengimas Mokyklos g., ant tilto per Danės upę, nes vasarą šiame kelio ruože yra leidžiamas didesnis greitis, nei nustatytas gyvenvietėse.

Kintančios informacijos kelio ženklų (abiejose viaduko pusėse) įrengimas P. Lideikio gatvėje kainavo 164 tūkst. eurų.

Pirmoji tokia greičio valdymo sistema Lietuvoje įdiegta dar 2014 m. prie Jakų žiedinės sankryžos Klaipėdoje.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite